KWP: Policjanci z Łukowa najlepszą drużyną służby kryminalnej 2015r.

Data dodania: 08 maj 2015

[b]Policjanci z Łukowa zwyciężyli w eliminacjach wojewódzkich na najlepszą drużynę służby kryminalnej 2015r. W czerwcu br. będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie w ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015” organizowanych w Szkole Policji w Pile. Drugie miejsce przypadło drużynie policjantów z Chełma, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Janowa Lubelskiego.[/b]

[b]Łukowscy policjanci okazali się najlepsi w konkurencji oględzin miejsca zdarzenia oraz w strzelaniu dzięki czemu zwyciężyli w zawodach.[/b] W czerwcu br. będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie w ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015” organizowanych w Szkole Policji w Pile.

[b]Drugie miejsce zajęli policjanci z Chełma.[/b] Funkcjonariusze byli najlepsi w konkurencji sprawdzianu wiedzy praktycznej przeprowadzonej w formie kazusu.

[b]Trzecie miejsce przypadło drużynie policjantów z Janowa Lubelskiego.[/b] Funkcjonariusze nie dali szans pozostałym drużynom w konkurencji – pierwsza pomoc.

[b]W poszczególnych kategoriach indywidualnych zwyciężyli:[/b]

– [b]Najlepszy policjant dochodzeniowo – śledczy[/b] województwa lubelskiego roku 2015

z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie

– [b]Najlepszy policjant operacyjno – rozpoznawczy[/b] województwa lubelskiego roku 2015

z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim

-[b] Najlepszy technik kryminalistyki[/b] województwa lubelskiego roku 2015

z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie

-[b] Najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą[/b] województwa lubelskiego roku 2015

z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim

Eliminacje wojewódzkie odbywały się na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie od 5 do 7 maja. W pierwszy dzień konkursu drużyny funkcjonariuszy pionu kryminalnego komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu przystąpiły do sprawdzianu wiedzy zawodowej. Sprawdzian przeprowadzony był odrębnie dla policjantów dochodzeniowo-śledczych, operacyjno-rozpoznawczych techników kryminalistycznych oraz policjantów sprawujących nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Kolejną konkurencją był sprawdzian wiedzy praktycznej przeprowadzany w formie kazusu. Funkcjonariusze musieli też wykazać się umiejętnościami strzeleckimi. Policjanci musieli wykazać się także wiedzą i umiejętnościami związanymi z zabezpieczaniem miejsca zdarzenia – przeprowadzanych w formie oględzin. Wczoraj policjanci oceniani byli z zakresu udzielania zajęcia pierwszej pomocy.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia kwalifikacji zawodowych

AF.

designed by know-line.pl