KWP: Ponad kilogram amfetaminy pośród dziecięcych zabawek

Data dodania: 11 październik 2011

Za dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających odpowie 32-letni mieszkaniec Lublina i jego 45-letni wspólnik. Obydwaj wpadli w zasadzkę kryminalnych z KWP w Lublinie, gdy z nabytymi za granicami kraju narkotykami samochodem wracali do domu. W bagażniku pomiędzy dziecięcymi zabawkami policjanci znaleźli ponad kilogram amfetaminy i maczetę, z kolei wewnątrz auta – marihuanę. Sprawcom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności

Do zatrzymania doszło w miniony weekend. Kryminalni z KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej byli w posiadaniu informacji z których wynikało, że samochodem marki Volvo może być przewożona znaczna ilość narkotyków. Operacyjne ustalenia wskazywały też, że ten nielegalny towar został niedawno zakupiony poza granicami naszego kraju.

Funkcjonariusze w jednej z podlubelskich miejscowości zorganizowali zasadzkę, w trakcie której zatrzymali zmierzające w kierunku Lublina auto. Kierujący volvo 45-letni mieszkaniec Lublina i 32-letni pasażer byli zaskoczeni zatrzymaniem. Policjanci przeszukali wnętrze należącego do żony 32-latka pojazdu. W bagażniku pośród porozrzucanych dziecięcych zabawek i ubrań mundurowi znaleźli reklamówkę, a w niej sporą ilość zbrylonego białego proszku. Z kolei w kieszeniach spodni kierowcy – woreczek z zielonym suszem. Mężczyźni zostali zatrzymani, zaś znalezione substancje zabezpieczone. Badania jednoznacznie potwierdziły, że ponad kilogram przewożonej białej substancji to amfetamina. Na komendę Policji trafiła też maczeta znaleziona przez funkcjonariuszy w bagażniku volvo.

Mężczyźni zostali zatrzymani w celi policyjnego aresztu. Mundurowi przeszukali też miejsca zamieszkania zatrzymanych, gdzie ujawnili dodatkowo ponad 40 gram marihuany. Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec 45-latka zastosowano policyjny dozór. 32-letni Lublinianin, notowany w przeszłości przez Policję, został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Podejrzani będą odpowiadać za dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl