KWP: Przygotował skrytkę w suficie na wypadek wizyty policjantów

Data dodania: 25 czerwiec 2015

[b]Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali wczoraj 36-latka, który poszukiwany był za kradzieże, włamania i rozboje. Za mężczyzną wydano 3 listy gończe i zarządzenie o doprowadzeniu. Gdy do drzwi zapukali policjanci ukrył się w specjalnie przygotowanej skrytce na strychu. Również wczoraj wpadł 44-latek poszukiwany nakazem doprowadzenia.[/b]

Wczoraj policjanci z zespołu ds. poszukiwań Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali dwóch przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Pierwszy z nich 36-latek ukrywał się od 4 lat. Poszukiwany był za kradzieże, włamania i rozboje. Za mężczyzną który do odbycia ma karę 5,5 roku więzienia wydane zostały 3 listy gończe oraz zarządzenie o doprowadzeniu. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że obecnie przebywać może na terenie jednej z miejscowości powiatu lubelskiego. Wczoraj wieczorem kryminalni postanowili wejść na ustalony adres. Początkowo wyglądało, że nie zastali poszukiwanego. Jednak podczas sprawdzania pomieszczeń domu, uwagę policjantów przykuła wnęka w suficie. Jak się okazało funkcjonariusze mieli nosa. Gdy zajrzeli do środka okazało się, że siedział tam poszukiwany 36-latek. Jak później przyznał skrytkę miał przygotowaną właśnie na taką okoliczność i liczył, że jak będzie cicho to policjanci go nie znajdą. Mężczyzna został zatrzymany i dziś trafi do zakładu karnego.

Również wczoraj wpadł 44-latek poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie był karany. Aktualnie do odbycia ma karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

KG

designed by know-line.pl