KWP: Przywrócili dzieciom wiarę w Św. Mikołaja

Data dodania: 16 grudzień 2011

Wiara w Św. Mikołaja może jednak czynić cuda. Przekonało się dziś o tym czterdzieścioro sześcioro dzieciaków z jednej z podlubelskich podstawówek, których odwiedził z paczkami prezentów Święty Mikołaj i policyjna maskotka sierż. Poli. Wizyta niespodziewanych gości to zasługa lubelskich policjantów oraz pracowników Telewizji Lublin, którzy postanowili przywrócić uśmiech na dziecięcych twarzach po tym, jak w minionym tygodniu wyrafinowani złodzieje ograbili je z marzeń kradnąc ze szkoły wszystkie przygotowane dla nich prezenty.

Na dzień 6 grudnia zwykle z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Tak było również w przypadku uczniów szkoły podstawowej w maleńkiej miejscowości Warszawiaki pod Lublinem. W dzień św. Mikołaja czterdzieścioro sześcioro uczniów czekało na Świętego, który miał obdarować je prezentami. Tak się jednak nie stało. Zabrakło Mikołaja i wyczekiwanych paczek. Ten dzień maluchy zapamiętały jako jeden z najsmutniejszych.
Jak się okazało, przygotowane dla uczniów paczki zostały w perfidny sposób skradzione. Do tego wyrafinowanego przestępstwa doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Sprawcy przez okno w piwnicy dostali się do budynku. Buszując po pomieszczeniach placówki skradli spalinową kosiarkę, metalową szafę z dokumentami, laptopem. Ale to nie wszystko. Złodzieje nie zadowolili się tylko tym łupem. Sięgnęli dalej – do szafy dyrektora, gdzie znajdowało się 46 przygotowanych na 6 grudnia dziecięcych paczek.
Dyrekcja placówki oszacowała powstałe straty na kwotę około 6 tys. złotych. Jednak materialna strata okazała się być nieporównywalna do smutku, który pojawił się niespodziewanie na dziecięcych buziach, kiedy wyszło na jaw, że Mikołaja nie będzie.
Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do szkolnej placówki do działań związanych z poszukiwaniem sprawców zostali zaangażowani niemal wszyscy miejscowi funkcjonariusze z Bełżyc. Policjanci skrupulatnie zabezpieczali ślady, ustalali świadków zdarzenia. Mundurowi wpadli już na pierwszy trop. Przed kilkoma dniami znaleźli porzuconą w pobliskim lesie częściowo nadpaloną metalową szafę. Ujawnione zostały również porzucone maszyny rolnicze skradzione tej samej nocy z pobliskiego gospodarstwa. Policjanci przypuszczają, że obie kradzieże mogli dokonać ci sami sprawcy.
Bezwzględność przestępców i ich nieczułość na krzywdę dzieci głęboko poruszyła funkcjonariuszy, którzy postanowili przywrócić uśmiech na dziecięcych twarzach. Mundurowi wspólnie z przedstawicielami Telewizji Lublin zorganizowali Mikołajki. Dzisiaj o godz. 10.00 Św. Mikołaj w asyście policyjnej maskotki – sierż. Poli zagościli w Szkole w Warszawiakach. Towarzyszyli im policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie, komendant Komisariatu Policji w Bełżycach, dzielnicowy oraz przedstawiciele TV Lublin. Przyjazd niespodziewanych gości wzbudził radość uczniów.

#3c

Maluchy zebrane na sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, nauczycieli i rodziców otrzymały długo oczekiwane paczki. Dzieciaki nie kryły wzruszenia z otrzymanych podarków. Chętnie pozowały też do wspólnego zdjęcia.

#2c

Policjanci przy okazji zapewnili, że zrobią wszystko co w ich mocy, by zatrzymać włamywaczy i postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości.

A.S.

designed by know-line.pl