KWP: sierż. szt. Tomasz Mysiak najlepszym policjantem ruchu drogowego 2015 na Lubelszczyźnie

Data dodania: 30 kwiecień 2015

[b]Już po raz 28 funkcjonariusze drogówki lubelskiego garnizonu wzięli udział w zawodach o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. 22 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych zmierzyło w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Bezkonkurencyjny, podobnie jak w ubiegłym roku, okazał się sierż. szt. Tomasz Mysiak z KMP w Lublinie, zdobywając największą ilość punktów aż w czterech kategoriach.[/b]

W tym roku to już 28 edycja tego konkursu. Jego głównym jego celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 22 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu.

Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiazywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego, wykroczeń, a także zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom wypadków. W kolejnych etapach, przystąpili do strzelania z broni palnej, a także do ręcznej regulacji ruchem na jednym z lubelskich skrzyżowań. Komisja egzaminacyjna sprawdzała ich umiejętności w aspekcie kierowania ruchem na drodze. Z kolei dzisiaj policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas dwóch konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze.

Dzisiaj po południu poznaliśmy wyniki konkursu. Lista laureatów odczytana została podczas uroczystego zakończenia, które odbyło się na Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie. W uroczystości podsumowującej wojewódzkie eliminacje konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2015 udział wzięli: Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, Dyrektor WORD w Lublinie Pan Ryszard Pasikowski oraz dyrektorzy WORD w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu, Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pani Lidia Kwietniewska Nazimek, Dowódca Plutonu Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Zbigniew Morek, V-ce przewodniczący Związków Zarządu Wojewódzkiego i Terenowego NSZZ Policjantów podinsp. Mirosław Weskida, a także naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego komend miejskich i powiatowych.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, a tym samym tytuł Policjanta Ruchu Drogowego 2015, podobnie jaki w roku ubiegłym, otrzymał sierż. szt. Tomasz Mysiak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Policjant okazał się bezkonkurencyjny w czterech kategoriach: test wiedzy, kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, jazda motocyklem i samochodem po torze. Drugie miejsce zajął asp. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie, natomiast trzecie miejsce wywalczył asp. Grzegorz Kisiel z KMP w Białej Podlaskiej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody i puchary Lubelskiego Komenda Wojewódzkiego Policji.

W konkurencji -strzelanie z broni służbowej- najlepsi okazali się: sierż. szt. Marcin Wilczyński z KMP w Chełmie oraz sierż. Daniel Karwatiuk z KPP we Włodawie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a także nagrody ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca w Krakowie.

A.K.

designed by know-line.pl