KWP: Uczeń z odblaskiem widoczny za miastem

Data dodania: 28 październik 2011

„Uczeń z odblaskiem widoczny za miastem” to akcja zorganizowana w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na drogach poprzez polepszenie ich widoczności. Spotkania z uczniami zostały przeprowadzone w małych wiejskich szkołach podstawowych województwa lubelskiego. Podczas prelekcji dzieci mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie wracać do domu, jak przechodzić przez jezdnię, do czego służy fotelik samochodowy i po co zapinamy pasy bezpieczeństwa?

Spotkania z uczniami zostały przeprowadzone w małych wiejskich szkołach podstawowych województwa lubelskiego w Giełczwi, Nasutowie, Mieczysławce, Mienianach, Zimnie, Białce, Leopoldowie i Rososzy, w dniach od 16 do 25 października 2011r. Podczas prelekcji dzieci mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie wracać do domu, jak przechodzić przez jezdnię, do czego służy fotelik samochodowy i po co zapinamy pasy bezpieczeństwa? – to tylko kilka z wielu zagadnień związanych z bezpieczeństwem dziecka, które zostały omówione przez policjantów. Nie obyło się również bez pytań. Uczniowie dopytywali się o możliwości uzyskania karty rowerowej, o bezpieczeństwo na drodze podczas jazdy na rolkach, a także o miejsca gdzie mogą bezpiecznie poruszać się na rolkach bądź też na hulajnodze.
Po krótkiej prelekcji, uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym wspólnie z przedstawicielami WORD, w którym dla uważnych słuchaczy przygotowano nagrody w postaci zestawów dla początkujących rowerzystów. Na koniec, każdy z uczestników prelekcji otrzymał odblaskowy prezent w postaci sympatycznego breloczka i praktycznej torby odblaskowej, dzięki któremu na pewno zostanie zauważony przez kierowcę.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Poseł Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska – Bobińska. Do przeprowadzenia akcji włączyli się: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Komendy Powiatowe Policji w Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim i Rykach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie i Białej Podlaskiej.

designed by know-line.pl