KWP: Usłyszał korupcyjne zarzuty.

Data dodania: 25 listopad 2011

W siedzibie Prokuratury Okręgowej w Lublinie w ramach śledztwa prowadzonego przez Wydział do Walki z Korupcją KWP w Lublinie pod nadzorem Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej został przesłuchany w charakterze podejrzanego były ordynator jednego z lubelskich szpitali.

17 listopada 2011r. podejrzanemu przedstawiono zarzuty przyjęcia od ustalonych osób w okresie od października 1998 roku do marca roku 2005, korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją publiczną. Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego Jerzy O. dziewięciokrotnie przyjął korzyść majątkową związaną z przyśpieszeniem zabiegów operacyjnych bądź już wykonanymi operacjami. Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 25 000 zł. W sprawie planowane są kolejne czynności procesowe.
Policja przypomina o ustawowym zapisie, w myśl którego można uniknąć odpowiedzialności karnej za wręczenie korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną. Uniknięcie odpowiedzialności jest możliwe w sytuacji, gdy osoba, która wręczyła korzyść wyjawi wszelkie okoliczności związane z jej udzieleniem, zanim organ ścigania tego sam nie ujawni.
R.L.R.

designed by know-line.pl