KWP: Uważajmy na drodze!

Data dodania: 30 kwiecień 2012

Minionej doby na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których 6 osób odniosło obrażenia, a jedna zginęła. Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Flisy w powiecie janowskim. Na miejscu zdarzenia zginął pasażer opla, który zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Policja apeluje o rozwagę, bezpieczną i ostrożną jazdę.

Minionej doby na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których 6 osób odniosło obrażenia, a jedna zginęła. Odnotowaliśmy także 45 kolizji, zatrzymanych zostało 39 nietrzeźwych kierujących.

Do najpoważniejszego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem, w miejscowości Flisy w powiecie janowskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem m-ki Opel Astra na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Na miejscu zginął podróżujący samochodem 42-letni mężczyzna. 36-letni kierowca z obrażeniami został przewieziony do szpitala.
Z kolej w piątek przed godz. 23: 00 doszło do wypadku w miejscowości Husynne powiat chełmski. Na drodze gruntowej doszło do czołowego zderzenia dwóch motocyklistów. Obaj kierujący jechali bez kasków. Zarówno od 26-latka jak i 23 letniego mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Mieszkańcy gm. Dorohusk odnieśli w wypadku obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.
Pamiętajmy, im większy ruch na drodze tym większe prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku drogowego. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Wyruszając w drogę pamiętaj, że należy być wypoczętym i trzeźwym, oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu.

R.L.R.

designed by know-line.pl