KWP: Wakacyjne kontrole autokarów.

Data dodania: 27 czerwiec 2014

[center] Zaczynają się wakacje czyli czas wyjazdów na kolonie i obozy. Dla policjantów ruchu drogowego, jak co roku, to czas wzmożonych kontroli autokarów, którymi będą się przemieszczać nasze pociechy. Każdy rodzić może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem – dzięki niej będzie spokojny, że jego dziecko wyruszy w podróż sprawnym busem i dojedzie bezpiecznie do celu.

Zaczynają się wakacje czyli czas wyjazdów na kolonie i obozy. Dla policjantów ruchu drogowego, jak co roku, to czas wzmożonych kontroli autokarów, którymi będą się przemieszczać nasze pociechy. Każdy rodzić może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem

Funkcjonariusze podczas kontroli bardzo dokładnie i szczegółowo sprawdzają między innymi hamulce, stan ogumienia i oświetlenia autokaru. Poza tym sprawdzają także stan trzeźwości szofera. Od dnia 1 czerwca 2008 roku kontrole autokarów odbywają się na wyznaczonych parkingach. Pozwala to na dokładniejszą kontrolą pojazdów, a także na skontrolowanie większej ich liczby.

Autokary można zgłaszać do kontroli codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30 w dni powszednie w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie tel. 81 535 48 50. W pozostałych godzinach zgłoszenia przyjmuje dyżurny KMP w Lublinie nr tel. 112 lub 997.

Kontrole prowadzone są na parkingach:

al. Warszawska przy Muzeum Wsi Lubelskiej,

al. Zygmuntowskie pomiędzy obiektami MOSiR Bystrzyca a stacją paliw

Prosimy o zgłaszanie autokarów z dwudniowym wyprzedzeniem.[/center]

R.L.R.

designed by net-line.pl