KWP: Walczą o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego naszego województwa.

Data dodania: 03 czerwiec 2014

[center] Policjanci Ruchu Drogowego lubelskiego garnizonu rozpoczęli dzisiaj rywalizację o miano najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego 2014. Dwaj najlepsi będą reprezentowali nasze województwo w turnieju ogólnopolskim. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 21 policjantów oraz funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej. W pierwszym dniu turnieju policjanci rozwiązywać będą test wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego i prawa o wykroczeniach. Druga z konkurencji rozegrana zostanie na strzelnicy policyjnej, a kolejna – kierowanie ruchem – rozpocznie się w samo południe na skrzyżowaniu Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka.

Policjanci Ruchu Drogowego lubelskiego garnizonu rozpoczęli dzisiaj rywalizację o miano najlepszego policjanta Ruchu Drogowego 2014. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego województwa, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego funkcjonariusze mieli przed sobą szereg konkurencji sprawdzających ich wiedzę i umiejętności.

Dzisiaj, podczas pierwszego dnia eliminacji policjanci będą rozwiązywać test wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach, a także ze znajomości zagadnień związanych z udzielaniem pomocy ofiarom wypadków. Druga z konkurencji rozegrana zostanie na strzelnicy policyjnej, gdzie funkcjonariusze sprawdzą swoją celność i precyzję oka. Około godz. 12: 00 na skrzyżowaniu Krańcowa Droga Męczenników Majdanka rozegrana zostanie kolejna z konkurencji – kierowanie ruchem drogowym.

Jutro, w drugim dniu eliminacji mundurowi będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w jeździe motocyklem oraz samochodem służbowym. Konkurencje te rozegrane będą na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej w Lublinie.[/center]

R.L.R.

designed by net-line.pl