KWP: Weekendowe powroty – Policja apeluje o ostrożność.

Data dodania: 23 czerwiec 2014

[center] Dzisiaj większość osób, które spędzały ten czerwcowy weekend poza domem będzie wracać do miejsca zamieszkania. Na drogach będzie wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci, którzy apelują o bezpieczną i rozważną jazdę. Od środy na drogach naszego województwa doszło do 16 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 14 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 180 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 91 nietrzeźwych kierujących.

Przed nami powroty z czerwcowego weekendu. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców i pieszych. Od środy na drogach naszego województwa doszło do 16 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 14 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 180 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 91 nietrzeźwych kierujących.

W piątek wieczorem w miejscowości Wojsławice zginął 36 letni mężczyzna, potrącony przez samochód. Pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Frampol w powiecie biłgorajskim. 21 letni kierowca renault zderzył się z czołowo z samochodem ciężarowym m-ki Iveco. Kierujący twingo na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Dzisiaj rano doszło do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia, w miejscowości Zagroda w powiecie krasnostawskim. Kierujący samochodem m-ki Audi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie na pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w skarpę. 29 letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.

Poruszając się po drogach pamiętajmy o tym, że:
– oprócz nas są jeszcze inni równoprawni uczestnicy ruchu mający prawo do korzystania z dróg, bądźmy wyrozumiali i bardziej życzliwi dla tych, którzy mają mniejsze doświadczenie w kierowaniu pojazdami,
– droga nie jest miejscem do brawury, a rozwaga, rozsądek i stosowanie się do ustalonych przepisów pozwolą nam bezpiecznie powrócić do domów,

Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że:
– chodnik to miejsce wyznaczone do ruchu pieszych a w przypadku jego braku należy korzystać z pobocza lewej strony drogi,
– każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.
[/center]

R.L.R.

designed by net-line.pl