KWP: Wpadli z workiem marihuany

Data dodania: 12 styczeń 2012

Ponad pół kilograma marihuany zabezpieczyli lubelscy policjanci. Taką ilość nielegalnej substancji posiadało trzech mieszkańców Lublina. Wpadli podczas kontroli drogowej. Podczas przeszukania ich mieszkań okazało się, że nielegalnych substancji jest więcej. Mundurowi zabezpieczyli także wagi do odmierzania porcji oraz pieniądze w kwocie 16 tys. złotych. Za wprowadzanie znacznej ilości narkotyków grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek przed północą, podczas kontroli drogowej na Al. Kraśnickiej. Policjanci drogówki zatrzymali renaulta, którym poruszało się trzech mężczyzn. Niespodziewający się zatrzymania pasażerowie byli zaskoczeni. Podczas kontroli, mundurowi ujawnili plecak a w nim foliowy worek z narkotykiem. Jak się okazało, była w nim marihuana. Do policyjnego aresztu trafił 26-letni kierujący autem oraz pasażerowie w wieku 32 i 34 lat. Wszyscy są mieszkańcami Lublina. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie.

#2c

Kryminalni przeszukali mieszkania zatrzymanych. Wtedy wyszło na jaw, że nie były to jedyne narkotyki jakie posiadali. Stróże prawa znaleźli jeszcze łącznie 30 gram marihuany. oraz elektroniczne wagi. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 16 tys. złotych.

Policjanci doprowadzą dzisiaj 26-letniego Fabiana S., 32-letniego Grzegorza Z. oraz 34-letniego Adama Ł. do prokuratury gdzie odpowiedzą za swoje postępowanie. Za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara 12 lat.
AA

designed by know-line.pl