KWP: Wypadki na drogach

Data dodania: 23 styczeń 2012

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, to główne przyczyny wczorajszych wypadków na drogach województwa lubelskiego. Policjanci odnotowali 9 wypadków, w których 17 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć. Mundurowi byli także na miejscu 66 kolizji oraz zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców.

Do wypadku, w którym ranne zostały 3 osoby, doszło w miejscowość Bronowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW LT 26-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wpadł w poślizg. Pojazd zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Ranni pasażerowi trafili do szpitala.
Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Koroszczyn. 51-letni obywatel Białorusi kierując Fiatem Ducato nie dostosował prędkości jazdy, czym doprowadził do zjechania na pobocze i uderzenia w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku 25-letni pasażer z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze z tej samej przyczyny zakończyła się wczoraj podróż 39-latki kierującej VW Polo. W miejscowości Strojeszyn Drugi po godzinie 23.00 zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kierująca oraz trzy pasażerki doznały ogólnych potłuczeń ciała.

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło przed godziną 22 w miejscowości Rudnik. Kierujący samochodem marki KIA na prostym odcinku drogi najechał na leżącego na jezdni 57-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci ustalają dokładne okoliczności wszystkich wypadków.

Policja apeluje o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.
KIEROWCO PAMIĘTAJ! Im większy ruch na drodze tym większe prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku drogowego. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Wyruszając w drogę pamiętaj, że należy być wypoczętym i trzeźwym, oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu.

AF

designed by know-line.pl