KWP: Wypadki na drogach.

Data dodania: 02 kwiecień 2013

Od soboty na drogach naszego województwa doszło do 7 wypadków, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 12 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 31 nietrzeźwych kierujących. Dziś znaczna część kierujących, będzie wracać do miejsca zamieszkania po świątecznych odwiedzinach krewnych i bliskich. Policjanci apelują więc o rozwagę i przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu. Skutki takiego zachowania, mogą skończyć się tragicznie.

Minionej doby na naszych drogach, doszło do 6 wypadków. Zdarzenie drogowe ze skutkiem śmiertelnym miało miejsce wczoraj w miejscowości Wola Kisielska. Około godziny 8.40 kierujący rowerem 52-letni mężczyzna, przewrócił się na jezdnię i zmarł.
W miejscowości Gołaszyn około godziny 17.20, na drodze krajowej nr 63, kierujący mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierującym Audi A4. W wyniku wypadku, śmierć poniosła 20-letnia pasażerka mercedesa, czworo kolejnych pasażerów mercedesa przewiezionych zostało do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi.
Do kolejnego wypadku doszło około godziny 17.40 w miejscowości Białka, na krajowej 19-stce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel, 37- letnia mieszkanka gminy Kąkolewnica straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze, po czym samochód przewrócił się. W chwili zdarzenia kobieta była trzeźwa. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły 4 osoby.
Po godzinie 20.40 policjanci zostali powiadomieni o kolejnym wypadku drogowym. W miejscowości Gorajec Zastawie, kierujący Fiatem 126p zderzył się ze Skodą Octavią. W wyniku zderzenia 20-letni kierujący fiatem zginął na miejscu, natomiast pasażer został ranny.
Do innego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w sobotę w miejscowości Brzeźnica Bychawska. Około godziny 19.00. Kierujący Oplem Omegą 23-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w mur cmentarza. W wyniku zderzenia, śmierć poniosła 59-letnia pasażerka samochodu – matka kierującego, natomiast 34-letni pasażer – jego brat, z obrażeniami trafił do szpitala.
Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadków. Funkcjonariusze apelują też o rozwagę i przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu. Skutki takiego zachowania, mogą skończyć się tragicznie.
AF.
Zdjęcie dot. wypadku w miejscowości Białka.

designed by net-line.pl