KWP: Wypadki na drogach Lubelszczyzny.

Data dodania: 18 październik 2011

Ostatniej doby na drogach naszego województwa doszło do 6 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć a 9 zostało rannych. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.

Do zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Sielec (gmina Leśniowice). Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki VW Golf 21 letni mieszkaniec gminy Żmudź nie udzielił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z VW Passatem, którym kierował 55 letni mieszkaniec Chełma. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 90 letni pasażer Passata, a dwie pasażerki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Teraz chełmscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
Drugi wypadek ze skutkiem śmiertelnym wydarzył się na terenie gminy Nielisz na drodze numer 837. Kilka minut przed godziną 20 w Stawie Noakowskim, kierujący VW podczas manewru wyprzedzania osobowego BMW potrącił kobietę, idąca lewą strona drogi. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku. Piesza 41-letnia mieszkanka tej gminy, poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący byli trzeźwi.
Do innego niebezpiecznego wypadku doszło wczoraj w Lublinie na ulicy Nałęczowskiej, gdzie zderzyły się dwa busy marki Mercedes. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym 20 latek wymusił pierwszeństwo. Gdy wyjechał na ulicę uderzył w niego przewożący pasażerów drugi bus. Dwie kobiety w wieku 25 i 28 lat zostały przewiezione do szpitala. Podczas czynności okazało się, że 20-letni kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu to również przyczyna wypadku do jakiego doszło w miejscowości Szczebrzeszyn. Kierujący VW 70-latek, podczas włącznie się do ruchu, doprowadził do zderzenia z rowerem. Kierująca jednośladem 26 latka doznał urazu kręgosłupa. Kierujący byli trzeźwi. Stróże prawa wyjaśniają wszystkie okoliczności tych wypadków. Podane informacje to wstępne przyczyny, ustalone podczas czynności na miejscu zdarzenia.
Policjanci apelują o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Do wielu wypadków zapewne by nie doszło, gdyby kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

designed by know-line.pl