KWP: Wypadki na drogach Lubelszczyzny.

Data dodania: 03 październik 2011

Wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków, w których obrażenia odniosło 9 osób, a dwie zginęły. Do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń doszło w powiatach ryckim i chełmskim. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków i apelują do kierujących i pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze.
Wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosło 9 osób, a dwie zginęły.
Do śmiertelnego wypadku doszło przed godz. 16: 00 w Chełmie przy ul. Wschodniej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Lanos potrącił rowerzystę. Kierujący rowerem podczas manewru skrętu nie zachował należytej ostrożności i wjechał wprost pod koła jadącego z przeciwka lanosa. Za kierownicą auta siedział 26-letni mężczyzna. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Decyzją prokuratora zwłoki 50-latka zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji.
Do następnego wypadku ze skutkiem śmiertelny doszło przed godz. 20: 00 w miejscowości Nowe Zadybie w powiecie ryckim. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem m-ki Mercedes Sprinter 20-latek najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Obrażenia, jakie odniósł 42-latek okazały się bardzo rozległe. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków i apelują do kierujących pojazdami, a także do osób pieszych o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

designed by know-line.pl