KWP: Wypadki na drogach.

Data dodania: 21 listopad 2011

Podczas minionej doby na drogach województwa lubelskiego doszło do 5 wypadków i ponad 80 kolizji. Cztery osoby zostały ranne, jedna poniosła śmierć na miejscu. Cześć zdarzeń drogowych spowodowana była niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Szybko zapadający zmierzch i śliska nawierzchnia mogą przyczyniać się do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj rano w miejscowości Kamień. Kierujący deawoo 61 letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna prawdopodobnie nie opanował pojazdu na śliskiej i częściowo oblodzonej nawierzchni.
Do innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Cegielnia. Z pierwszych ustaleń lubartowskich policjantów wynika, że 46-letnia kobieta kierując osobowym BMW nie dostosowała prędkości do warunków na drodze. Pojazd wpadł w poślizg i wjechał do rowu. W wyniku zderzenia otarcia głowy doznała 3 letnia wnuczka kierującej.
Na drogach Lubelszczyzny doszło również do kilku zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W miejscowości Lipina 25-latek kierujący mercedesem najechał na pieszego 6 – latka. Dotychczasowe ustalenia stróżów prawa wskazują, że mały chłopiec wbiegł na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd. 6-latek doznał wstrząsu mózgu i złamania kości śródstopia. Kierujący mercedesem był trzeźwy.
Kolejne zdarzenie z udziałem pieszego miało miejsce wczoraj wieczorem w Lublinie przy ul. Narutowicza. Tam mężczyzna pokonał metalowe łańcuchy odgradzające ulicę z chodnikiem i wtargnął na jezdnię. Pieszy uderzył w boczne drzwi jadącego samochodu. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Prawdopodobnie pieszy odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych oraz przede wszystkim o jazdę z bezpieczną prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem.

AF

designed by know-line.pl