KWP: Wyróżnienia dla lubelskich policjantów

Data dodania: 20 maj 2015

[b]Z uznaniem Komendanta Głównego Policji oraz Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji spotkały się sukcesy zawodowe oraz zaangażowanie w służbę 17 policjantów z garnizonu lubelskiego. Funkcjonariusze odebrali dziś gratulację z rąk nadinsp. Dariusza Działo – Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Nagrodzeni policjanci wykazali się wzorową realizacją obowiązków służbowych.
Spotkanie odbyło się dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Działo podziękował 17 funkcjonariuszom z garnizonu lubelskiego za wzorową i pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa.[/b]

Dwoje policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zostało wyróżnionych podziękowaniami i nagrodą Komendanta Głównego Policji. W imieniu nadinspektora Krzysztofa Gajewskiego gratulacje złożył im nadinspektor Dariusz Działo. Funkcjonariusze wykazali się zaangażowaniem w służbę, ogromną wiedzą oraz kreatywnością, która doprowadziła do zatrzymania w lutym br. 37-latka posiadającego ponad 11,5 kg marihuany. Dwójka funkcjonariuszy kilka dni później przyczyniła się również do przechwycenia ponad 10 kg amfetaminy.

Wśród wyróżnionych przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji znaleźli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci podczas codziennej służby wykazali się wzorowym realizowaniem powierzonych im obowiązków, a zaangażowanie, profesjonalizm i determinacja przyczyniły się do wielu sukcesów zawodowych. Wykonywane przez funkcjonariuszy zadania wymagały od nich odpowiedniego przygotowania oraz koordynacji działań na wielu płaszczyznach.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zostali nagrodzeni m.in. za zatrzymanie 45 letniego ob. Ukrainy. Niebezpieczny przestępca poszukiwany był przez Interpol za serię przestępstw narkotykowych oraz zabójstwo, którego dopuścił się na terenie Ukrainy.

Z uznaniem szefa lubelskiej Policji spotkały się również działania funkcjonariuszy z sekcji doskonalenia zawodowego. Policjanci wykazali się ogromnym zaangażowaniem przy organizacji m.in. wojewódzkich eliminacji III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych oraz przy prowadzeniu szkoleń przygotowujących do zmiany przepisów KPK.

KG

designed by net-line.pl