KWP: X Jasnogórskie spotkanie.

Data dodania: 27 wrzesień 2011

Od dziesięciu już lat we wrześniu policjanci pielgrzymują do Częstochowy z okazji święta swojego patrona – św. Michała Archanioła. W tym roku X Jubileuszowe Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego odbyły się w niedzielę 25 września. Uroczystą mszę św. odprawił biskup polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek. Koncelebrowali ją policyjni kapelani garnizonu lubelskiego ks. Bogusław Zagórski i ks. Marcin Zaburko. W spotkaniu uczestniczył także Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo oraz policjanci z lubelskiego garnizonu.

W minioną niedzielę w Częstochowie policjanci, pracownicy Policji oraz członkowie ich rodzin spotkali się na X Jubileuszowych Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. Częstochowa przywitała policyjnych pielgrzymów wspaniałą, słoneczną pogodą. Wśród wielu uczestników spotkania i licznych pocztów sztandarowych z jednostek policyjnych z całego kraju, nie zabrakło również przedstawicieli i pocztów sztandarowych reprezentujących garnizon lubelski.

Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego już na stałe weszły do kalendarza najważniejszych wydarzeń w życiu polskiej Policji. Charakter tych spotkań, odbywających się w tak szczególnym miejscu, jakim jest Jasnogórskie Sanktuarium, umożliwia integrację policyjnego środowiska, daje również możliwość oddania hołdu wszystkim policjantkom i policjantom, którzy zginęli podczas służby. To również doskonała okazja by w skupieniu modlić się, szukać duchowego wsparcia i umacniać przekonanie o słuszności wyboru swojej drogi życiowej jaką jest służba dla społeczeństwa.

#2c

Tradycyjnie już, Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego rozpoczęły się od uroczystego przemarszu policyjnych pielgrzymów Aleją Najświętszej Marii Panny. W trakcie przemarszu złożono wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikami ks. Jerzego Popiełuszki, Nieznanego Żołnierza i na Grobach Policjantów PP II RP w Alei Dębów. Następnie odprawiona została msza święta, której przewodniczył biskup polowy Wojaka Polskiego ks. Józef Gózdek. Eucharystię koncelebrowali policyjni kapelani garnizonu lubelskiego ks. Bogusław Zagórski i ks. Marcin Zaburko. Reprezentanci komendy wojewódzkiej policji w Lublinie i komendy miejskiej policji w Zamościu uświetnili mszę św. aktywnie uczestnicząc w jej obrzędach.

Godzinę później, policyjni pielgrzymi przeszli pod płaskorzeźbę GLORIA VICTIS gdzie oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. X Jubileuszowe Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego zakończyły się modlitwą przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej w intencji Policji.

designed by know-line.pl