KWP: Zatrzymania do handlu narkotykami i bronią palną. (FILM)

Data dodania: 29 lipiec 2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wspierani policyjnymi antyterrorystami zatrzymali cztery osoby do handlu i obrotu narkotykami na dużą skalę o wartości 4 milionów złotych oraz handlu bronią palną. Zatrzymania do efekt śledztwa prowadzonego przez Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10, a jednemu z nich nawet do lat 15.

Do zatrzymań doszło jednocześnie w piątek nad ranem. Tuż po godzinie 6.00 policyjni antyterroryści weszli do mieszkań w Lublinie, Świdniku i Lubartowie. Podejrzane osoby były zaskoczone wizytą policjantów i nie stawiały oporu przy zatrzymaniu. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty związane z posiadaniem, handlem i obrotem narkotykami w znacznych ilościach.

Jeden z podejrzanych 60-letni Roman S. ps. „Bandziorek” usłyszał tez zarzuty związane z handlem bronią i posiadaniem amunicji. Za handel bronią grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Za handel narkotykami będzie odpowiadał 29-letni Damian M. ze Świdnika i 36-letni Robert S. z Lubartowa. Tego typu przestępstwa zagrożone są kara pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast za obrót wewnątrz wspólnotowy narkotykami w znacznych ilościach będzie odpowiadał 35-letni Sebastian K. z Lublina. Ustalono, że podejrzany finansował i zlecał zakup konopi w Holandii w ilości nie mniejszej niż 140 kg. W tym przypadku grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

W czasie prowadzonych czynności kryminalni zabezpieczyli na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie ponad 35 tys. złotych.
Powyższe zatrzymania do efekt wyłączonego śledztwa prowadzonego w innego sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie i policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Śledczy ustalili, że podejrzani łącznie wprowadzili na czarny rynek narkotyki w ilości ponad 50 kg amfetaminy i 270 kg marihuany o wartości około 4 milionów złotych. Zarzuty obejmują okres od 2003 do 2005roku.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 3 miesięcy.

JW

designed by know-line.pl