La Traviata w Teatrze Muzycznym

Data dodania: 24 styczeń 2012

Giuseppe Verdi – LA TRAVIATA
POWRACA
Opera w III aktach
Libretto opery "La Traviata" napisane przez F. M. Piave oparte jest na powieści A. Dumasa "Dama Kameliowa" i stanowi jedną z najciekawszych i najmądrzejszych historii w dziejach opery światowej. Powszechnie uznaje się Traviatę za najdoskonalsze dzieło Verdiego, w którym muzyka idealnie konweniuje z kameralnym nastrojem tworzonym przez artystów.
T r e ś ć : Opera opowiada o losach kurtyzany Violetty Valery i zakochanego w niej poety Alfreda Germonta. Początkowo sielskie życie, wiedzione przez młodych kochanków w wiejskiej posiadłości zaburzone zostaje przez wizytę ojca Alfreda, pragnącego przerwać mezalians ze względu na sytuację rodzinną. Violetta – poświęcając się – opuszcza potajemnie Alfreda, a ten – nie pojmując jej intencji – odnajduje ją na balu i znieważa. Chora i opuszczona Violetta umiera w swoim pokoju, pogodzona z Alfredem.

Premiera naszej inscenizacji miała miejsce w listopadzie 2008 r. w hali „Globus” w Lublinie, a w styczniu 2009 r. na deskach rodzimego teatru.

4 lutego 2012 r. godz. 18.00 5 lutego 2012 r. godz. 17.00

Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki Reżyseria i scenografia: Waldemar Zawodziński Kostiumy: Izabela Stronias, Choreografia: Janina Niesobska Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz
ZAPRASZAMY!
Rezerwacja biletów: Dział Promocji i Sprzedaży
tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
Kasa Teatru Muzycznego tel. 81 532 96 65
www.teatrmuzyczny.eu

designed by know-line.pl