Laboratorium na kółkach zaparkuje na Politechnice Lubelskiej

Data dodania: 21 maj 2024
Laboratorium na kółkach zaparkuje na Politechnice Lubelskiej

W środę, 22 maja o godz. 10.30 na parkingu Politechniki Lubelskiej między Rdzewiakiem
a obiektami sportowymi zaparkuje imponujący tir. To mobilne laboratorium GC Calibron przeznaczone do szybkiego reagowania w przemyśle ciężkim: energetycznym oraz naftowo-gazowym.

Laboratorium, które powstało w firmie GC Energy z Rzeszowa, naszpikowane jest nowoczesnym sprzętem umożliwiającym pomiary elektryczne, diagnostykę kabli i urządzeń średniego oraz niskiego napięcia. To także narzędzie do szczegółowej analizy parametrów sieci elektrycznych, pomiaru i certyfikacji okablowania światłowodowego, strukturalnego, diagnostyki i rozwiązywania problemów z siecią LAN, testowanie instalacji telewizji przemysłowej oraz testowanie wydajności sieci.

Są tu także stanowiska do kalibracji czujników i przetworników, wykonywania testów
i pomiarów sieci przemysłowych. Ponadto stanowiska do inspekcji i certyfikacji zaworów bezpieczeństwa.

Dodatkowo, GC Calibron posiada drona, wyposażonego w kamery termowizyjne, wizyjne oraz do badania składu powietrza. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzanie inspekcji technicznych z powietrza, co umożliwia kontrolę farm wiatrowych, fotowoltaicznych, słupów energetycznych oraz wszelkiego rodzaju masztów i kominów przemysłowych.

Z możliwości jakie daje mobilne laboratorium zapoznają się, m.in. studenci kierunku inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice.

– To jeżdżąca pomoc edukacyjna dla naszych studentów – przyznaje mgr inż. Patrycja Tymińska-Wójcik z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej – Będą oni mogli praktycznie wykorzystać wiedzę, którą zdobywają na zajęciach, ucząc się obsługi specjalistycznego sprzętu pomiarowego i diagnostycznego na rzeczywistym obiekcie. Ważne są też bezpośrednie rozmowy z ekspertami z branży.

Firma GC Energy działa w sektorze petrochemicznym i energetycznym na terenie całej Europy. Specjalizuje się w kalibracji i instalacji aparatury kontrolno-pomiarowej, dostawach sprzętu i systemów monitoringu oraz montażu instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych, takich jak budowy terminali LNG, rafinerii, elektrowni, elektrociepłowni oraz nowoczesnych fabryk samochodowych i centrów danych.

designed by know-line.pl