Łęczna: Dbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

Data dodania: 01 lipiec 2014

[center] Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w piątek w miejscowości Spiczyn. 10 – letnia dziewczynka została potrącona przez motocykl marki Suzuki. W wyniku tego zdarzenia dziecko z obrażeniami ciała zostało przewiezione do szpitala w Łęcznej. Kierujący był trzeźwy. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas trwających wakacji.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godz. 18.00 w miejscowości Spiczyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, 10 – letnia dziewczynka przechodząc przez drogę weszła wprost pod koła nadjeżdżającego motocykla marki Suzuki. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przewiezione do szpitala w Lublinie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 30 – letniego motocyklisty. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy.

Czas wakacji to czas wypoczynku i relaksu nie możemy przy tym zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też przypominajmy dzieciom zasady właściwych zachowań na drodze – przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz nad wodą. Pamiętajmy również o zabawach na podwórzach gospodarstw rolnych. To nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Koncentrują się tam również zabawy dzieci w trakcie których często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, zatrucia środkami ochrony roślin.

Policjanci apelują do dzieci i młodzieży o rozwagę a do rodziców i opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na to w jaki sposób ich pociech spędzają wolny czas. Zróbmy wszystko aby wakacje minęły bezpiecznie.[/center]

MM

designed by know-line.pl