Łęczna: Długo nie cieszyli się skradzionym autem

Data dodania: 26 wrzesień 2011

Wczoraj łęczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy kradzieży samochodu marki Suzuki Samuraj. Pojazd ten z informacją o sprzedaży stał zaparkowany na posesji w gm. Puchaczów. Sprawcy skradziony samochód ukryli w gm. Niedrzwica Duża a następnie przemalowali go na inny kolor. Policjanci odzyskali skradziony pojazd i przekazali właścicielowi.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. Wówczas nieznani sprawcy dokonali kradzieży samochodu osobowego marki Suzuki Samuraj. Pojazd ten z informacją o sprzedaży zaparkowany był na jednej z posesji w gm. Puchaczów. Właściciel oszacował straty na kwotę 6 tys. zł.

Policjanci zajmujący się tym zgłoszeniem wczoraj zatrzymali do tej sprawy 22 – letnich mieszkańców Chełma i gm. Rejowiec. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni najpierw ukradli tablice rejestracyjne z dwóch pojazdów zaparkowanych w Puchaczowie po czym podczepili do suzuki i do swojego samochodu, którym się poruszali. Skradziony pojazd ukryli na posesji wujka jednego ze sprawców w gm. Niedrzwica Duża. Tam samochód zastał przez nich przemalowany z koloru czerwonego na kolor czarny.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione tablice rejestracyjne i auto, które zostało przekazane właścicielowi. Wczoraj 22 – letni mieszkaniec Chełma usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dzisiaj ten sam zarzut policjanci przedstawili jego koledze. Obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl