Łęczna: Narkotyki w kuchence mikrofalowej

Data dodania: 31 październik 2011

Łęczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gm. Ludwin w wieku 22 i 29 lat. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci ujawnili w sumie kilogram marihuany. Część suszu u jednego z nich ukryta była w kuchence mikrofalowej. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara do pozbawienia wolności do lat 8.

Łęczyńscy kryminalni realizując posiadane informacje ustalili, że 29 – letni mieszkaniec gm. Ludwin zajmuje się rozprowadzaniem środków odurzających – marihuany. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało również, że tym procederem zajmuje się też jego 22 – letni kuzyn.

Policjanci wraz z psem szkolonym do wyszukiwania narkotyków pojechali do gm. Ludwin, gdzie zamieszkują obaj mężczyźni. Podczas przeszukania u 29 – latka w garażu oraz samochodzie ujawnili około 200 gram tych narkotyków. Z kolei u 22 – latka około 750 g tego środka. Susz znajdował się w mieszkaniu i nowobudowanym domu. Część środków odurzających przygotowana była do suszenia i włożona była do kuchenki mikrofalowej. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie kilogram marihuany. Mężczyzn zatrzymano, usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj sąd wobec obydwu podejrzanych zastosował tymczasowy areszt. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl