Łęczna: Odpowiedzą za kradzież armatki hukowej.

Data dodania: 24 wrzesień 2013

Dzisiaj łęczyńscy policjanci przedstawią zarzut kradzieży dwóm mieszkańcom gm. Spiczyn w wieku 22 i 40 lat. Mężczyźni w nocy z soboty na niedzielę ukradli urządzenie do odstraszania zwierząt z jednej z plantacji kukurydzy w gm. Spiczyn. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na kwotę ponad 1000 zł. Funkcjonariusze odnaleźli skradziony łup i przekazali właścicielowi. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w gm. Spiczyn. Z terenu jednej z plantacji kukurydzy nieznani wówczas sprawcy ukradli armatkę hukową wraz z butlą gazową. Urządzenie to stosowane było do odstraszanie zwierząt. Właściciel wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę ponad 1100 zł.
Policjanci zajmujący się wyjaśnieniem tej sprawy ustalili sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gm. Spiczyn w wieku 22 i 40 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w sobotę. 40 – latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania funkcjonariusze u młodszego z zatrzymanych ujawnili butlę gazową. Z kolei u jego wspólnika pozostałą część tego urządzenia tzw. armatkę. Odzyskane urządzenie zostało przekazane właścicielowi.
Dzisiaj mężczyznom policjanci przedstawią zarzut kradzieży. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.
M.K.

designed by net-line.pl