Łęczna: Oszustom Stop – spotkanie z seniorami.

Data dodania: 24 luty 2012

Dzisiaj w Centrum Kultury w Łęcznej odbyło się spotkanie policjantów z grupą seniorów z Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Łęcznej. Głównym celem prelekcji, której przyświecało hasło ,, Bezpieczny senior – bezpieczny wnuczek” poświęcone było bezpiecznym zachowaniom. Podczas rozmowy policjanci apelowali o czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej spotkali się z grupą seniorów z Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Łęcznej. Spotkaniu przyświecało hasło ,,Bezpieczny senior – bezpieczny wnuczek”.

Policjanci zaprezentowali spot kampanii profilaktycznej „Oszustom Stop” przybliżając problem oszustw, którymi padają w ostatnim czasie ludzie starsi i samotnie mieszkający. Funkcjonariusze podczas prelekcji omówili najczęstsze metody działania oszustów, zwrócono uwagę jak należy się zachowywać i czego wystrzegać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Ponadto poruszono problematykę innych przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, takich jak kradzieże kieszonkowe, kradzieże torebek "na wyrwę”, kradzieże mieszkaniowe.
G.M.

designed by net-line.pl