Łęczna: Pieszy bez odblasków potrącony przez auto

Data dodania: 16 kwiecień 2015

Bez elementów odblaskowych, prawą stroną jezdni i z blisko 2,5 promilami alkoholu w organizmie – w taki sposób wczoraj po godz. 20.00 poruszał się w miejscowości Łuszczów Kolonia 29 – letni pieszy. Mężczyzna został potrącony przez kierującego pojazdem marki Opel Astra. Pieszy trafił do szpitala w Łęcznej. 24 – letni kierujący pojazdem był trzeźwy. Apelujemy do pieszych o rozsądek i przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20.00 w miejscowości Kolonia Łuszczów gm. Łęczna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra potrącił 29 – letniego pieszego. Mężczyzna poruszał się prawą stroną jezdni, zatoczył się i wszedł pod nadjeżdżający samochód marki Opel Astra. Nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych, poruszał się poza terenem zabudowanym.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łęcznej. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że pieszy miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący oplem był trzeźwy.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Koszt kamizelki, czy innych elementów odblaskowych to zaledwie kilka złotych. Pamiętajmy nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam życie.

M.K.

designed by net-line.pl