Łęczna: Pijani na drogach

Data dodania: 12 czerwiec 2012

W ostatni weekend łęczyńscy policjanci wyeliminowali z dróg sześciu nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37 – letni mieszkaniec gm. Milejów. Mężczyzna miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia drogowego doszło także z udziałem nietrzeźwego motocyklisty. Mężczyzna podróżując bez kasku i bez włączonych świateł mijania nie zatrzymał się do kontroli. Na rondzie stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w znak drogowy. Wraz z pasażerem trafił do szpitala w Łęcznej. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości to przestępstwo.

W piątek o godz. 22.00 policjanci w miejscowości Milejów – Osada zatrzymali do kontroli rowerzystę. 37 – letni mieszkaniec gm. Milejów miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów do 2013 r.
Z kolei w sobotę dyżurny łęczyńskich policjantów kilka minut po 5.00 otrzymał zgłoszenie, że w Łęcznej na drodze K- 82 leży mężczyzna, a obok niego motorower. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 20 – letni mężczyzna podróżując motorowerem zaczepił o krawężnik i barierki ochronne, po czym się przewrócił. Mężczyzna z urazami ciała został przewieziony do szpitala w Łęcznej. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu.

Tego samego dnia około godz. 8.30 na terenie gm. Milejów w ręce policjantów wpadł 48 – letni rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 0,9 promila alkoholu. Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę policjanci zatrzymali przed godz. 20.00 w miejscowości Ciechanki Krzesimowskie gm. Łęczna. 54 – letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło po godz. 23.00. Policjanci na ul. Staszica w Łęcznej zauważyli jadącego bez świateł mijania i bez kasku motocyklistę, który podróżował z pasażerem. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Na rondzie przy ul. Armii Krajowej i Wyszyńskiego stracił panowanie nad motocyklem, po czym uderzył w znak drogowy. Kierującym okazał się 25 – letni mieszkaniec Łęcznej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Kierujący i 24 – letni pasażer z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Łęcznej.

Natomiast w niedzielę policjanci wyeliminowali z dróg trzech nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy został zatrzymany do kontroli po godz. 16.00 w miejscowości Ciechanki gm. Puchaczów. 46 – latek miał ponad 1,7 promila alkoholu. Następnego kierującego jednośladem funkcjonariusze zatrzymali o godz. 17.35 w miejscowości Dratów gm. Ludwin. Mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kilka minut później również w Dratowie policjanci zatrzymali 36 – latka. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie.
Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Pijany na drodze to przede wszystkim zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

M.M.

designed by know-line.pl