Łęczna: Pijany kierowca bez uprawnień ujęty przez obywateli.

Data dodania: 09 maj 2014

[center] Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla nietrzeźwego kierowcy. 45 – letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Daewoo Tico został ujęty przez dwóch mieszkańców Chełma. Mężczyźni widząc jakie manewry wykonuje kierowca tico zatrzymali go, zabrali kluczyki, po czym przekazali w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki. Mieszkaniec gm. Cyców podróżował bez uprawnień mając w organizmie ponad 2, 60 promila alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.20 w miejscowości Stawek gm. Cyców. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywateli nietrzeźwego kierującego.Na miejsce zostali skierowani policjanci z łęczyńskiej drogówki. Jak się okazało dwóch mieszkańców Chełma jechało za samochodem marki Daewoo Tico. Zauważyli jak kierujący autem wykonuje podejrzane manewry poruszając się po poboczu drogi. Mężczyźni zatrzymali go, zabrali kluczyki, a o całym zdarzeniu poinformowali funkcjonariuszy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego tico. Okazało się, że 45 – letni mieszkaniec gm. Cyców miał ponad 2, 60 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.[/center]

M.K.

designed by know-line.pl