Łęczna: Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data dodania: 17 kwiecień 2015

W zespole Szkół Nr 2 w Łęcznej w hali widowiskowo – sportowej odbył się XVI Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turniej przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych z powiatu łęczyńskiego. Organizatorami Turnieju jest Zespół Szkół Nr 2 w Łęcznej, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej oraz Urząd Miasta w Łęcznej. Zwycięskie drużyny z Gimnazjum w Puchaczowie oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej otrzymały Puchar Burmistrza.

Już po raz XVI odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem jest Zespół Szkół Nr 2 w Łęcznej, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej oraz Urząd Miasta w Łęcznej. W turnieju udział wzięło 11 szkół z terenu powiatu.

Głównym celem turnieju było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Zmagania uczniów rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Pytania dla uczestników przygotowali łęczyńscy policjanci. Następnie każdy z uczestników turnieju miał za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód wykazując się znajomością przepisów w praktyce. Kolejnym zadaniem było udzielenie pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Drużyny miały za zadanie również pokonać trasę na miasteczku ruchu drogowego.

Zwycięskie drużyny z Gimnazjum w Puchaczowie oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej otrzymały Puchar Burmistrza. W klasyfikacji indywidualnej przyznano puchar dla najlepszego uczestnika turnieju. Puchar otrzymała Karolina Socha ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku oraz Rafał Muszyński z Gimnazjum Nr 2 w Łęcznej.

Podziękowania dla uczestników turnieju skierowali Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej insp. Sławomir Zagojski, Starosta Łęczyński, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lublinie, Sekretarz Miasta Łęczna, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców Pionier, przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego w Lublinie.

M.K.

designed by net-line.pl