Łęczna: Rozbójnicy w policyjnym areszcie

Data dodania: 11 lipiec 2011

Łęczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Spiczyn, którzy wtargnęli na prywatną posesję i próbowali okraść przebywających tam domowników. Przy jednym z zatrzymanych mundurowi zabezpieczyli wiatrówkę, którą groził gospodarzowi. 19-latek i jego 21-letni kolega trafili do policyjnego aresztu. Jutro zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Za rozbój grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Spiczyn, że nieznane osoby dobijają się do okien i drzwi jego domu usiłując dostać się do środka. Na miejsce pojechali policjanci, jednak przed ich przybyciem sprawcy uciekli.

Mundurowi ustalili, że dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło na prywatną posesje, po czym dobijając się do drzwi i okien domu żądali wpuszczenia do środka. Z relacji właściciela domu, jeden z mężczyzn trzymał w ręku przedmiot przypominający pistolet, który skierował w kierunku drzwi. Grożąc pozbawieniem życia i zdrowia żądał otworzenia drzwi i wydania pieniędzy. Następnie oddał strzał w kierunku szybki w drzwiach. Sprawcy na szczęście nie przedostali się do wnętrza domu.

Sprawą zajęli się Łęczyńscy kryminalni. Funkcjonariusze ustalili kim byli sprawcy tego zdarzenia. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy tej samej gminy w wieku 19 i 21 lat. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli przy 19-latku wiatrówkę. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jutro zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Za rozbój grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.
G.M./A.A.

designed by know-line.pl