Łęczna: Zatrzymani za kradzież części do kombajnów górniczych

Data dodania: 14 czerwiec 2012

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca gm. Cyców oraz 23 – letniego mieszkańca gm. Puchaczów. Mężczyźni mają na koncie kradzież metalowych elementów oraz części do kombajnów górniczych z terenu kopalni węgla. Skradzione przedmioty mieli zamiar sprzedać na punkcie skupu złomu. Wczoraj zarzut kradzieży usłyszał 18 – latek. Dzisiaj policjanci będą wykonywać czynności z jego starszym wspólnikiem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 7.00. Łęczyńscy policjanci na terenie gm. Puchaczów zatrzymali do kontroli dwa podróżujące za sobą auta: Fiata 126 p oraz Cinquecento. W pojazdach tych funkcjonariusze ujawnili metalowe elementy oraz części do kombajnów górniczych. Jak się okazało, przedmioty te pochodziły z kradzieży dokonanej na terenie kopalni węgla. Kierujący pojazdami 18 – letni mieszkaniec gm. Cyców, który nie posiadał uprawnień do kierowania oraz 23 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Jak ustalili łęczyńscy mundurowi, mężczyźni dokonali tej kradzieży w czerwcu, a skradzione przedmioty mieli zamiar sprzedać na złomie. Funkcjonariusze o zdarzeniu poinformowali pokrzywdzoną tym przestępstwem spółkę. Jej przedstawiciel wycenił straty na kwotę 4 tys. zł. Odzyskane przedmioty trafiły do właściciela.

Wczoraj zarzut kradzieży usłyszał 18 – letni mieszkaniec gm. Cyców. Dzisiaj policjanci będą wykonywali czynności z 23 – latkiem.
Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

M.M.

designed by know-line.pl