Łęczna: Zatrzymani za szereg włamań do domków letniskowych

Data dodania: 27 październik 2011

Wczoraj do Prokuratury Rejonowej w Lublinie została doprowadzona 20 – letnia mieszkanka gm. Dębowa Kłoda oraz 18 – letni mieszkaniec gm. Urszulin. Sprawcy działając wspólnie ze swoimi znajomymi dokonywali włamań do domków letniskowych. Ich łupem padały m.in. elektronarzędzia, przewody elektryczne, oraz sprzęt RTV i AGD. Wstępnie straty oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Dzisiaj zarzut kradzieży z włamaniem usłyszą ich wspólnicy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Do włamań do domków letniskowych w gm. Ludwin dochodziło od połowy września do 24 października. Łęczyńscy policjanci zajmujący się tymi zgłoszeniami we wtorek w miejscowości Rozpłucie Grabów skontrolowali pojazd i wylegitymowali siedzącą w nim kobietę. Okazało się, że 20 – letnia mieszkanka gm. Dębowa Kłoda czekała na swoich znajomych, którzy w tym czasie włamywali się do domków. Kobieta została zatrzymana, jej wspólnicy uciekli. Nie na długo. Po kilkunastu godzinach byli w rękach policjantów.

Sprawcami włamań okazali się mieszkańcy gm. Urszulin w wieku 18 i 19 lat. Podczas dalszych czynności kryminalni ustalili, że w grupie tej ,,działał” 20 – letni mieszkaniec gm. Rejowiec Fabryczny. Sprawcy w różnych konfiguracjach dokonali kradzieży z włamaniem do około 30 domków letniskowych na terenie gm. Ludwin. Ich łupem padały m.in. elektronarzędzia, przewody elektryczne, oraz sprzęt RTV i AGD. Wstępnie straty oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Część przedmiotów policjanci odzyskali.

Wczoraj do Prokuratury Rejonowej w Lublinie została doprowadzona 20 – latka oraz jej 18 – letni kolega. Dzisiaj ich wspólnicy usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia i ustalenia paserów.

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do 10 lat więzienia.

designed by net-line.pl