Łęczna: Zatrzymany sprawca wypadku drogowego.

Data dodania: 12 maj 2014

[center] Wczoraj do Prokuratury Rejonowej w Lublinie został doprowadzony 28 – letni mieszkaniec gm. Milejów. Mężczyzna kierując pojazdem marki Ford Cougar doprowadził do zderzenia z motorowerem, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku z ogólnymi obrażeniami ciała do szpitala w Lublinie trafił 16 – letni motorowerzysta. Kierującemu przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego, naruszenia zakazu sądowego oraz nieudzielenia pomocy małoletniemu. 19 letnia pasażerka auta usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 23.00. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał informację, że w miejscowości Klarów gm. Milejów doszło do zdarzenia drogowego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że nieznany wówczas kierujący, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doprowadzi do bocznego zderzenia z motorowerem marki Romet Ogar. Kierujący motorowerem 16 – letni mieszkaniec gm. Milejów z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lublinie. Kierowca samochodu zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. W trakcie prowadzonych czynności wytypowali sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 28 – letni mieszkaniec gm. Milejów. W sobotę rano mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę w stanie nietrzeźwości obowiązując do 2015. Policjanci na jego posesji w stodole ujawnili zaparkowany pojazd marki Ford Cougar. Samochód posiadał widoczne uszkodzenia. W toku dalszych czynności ustalono, że z mężczyzną podróżowała 19 – letnia mieszkanka gm. Cyców. Kobieta również trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy małoletniemu.

28 latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia, naruszenia zakazu sądowego oraz nieudzielenia pomocy małoletniemu. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.[/center]

M.K.

designed by know-line.pl