Łęczna: Zatrzymany za kradzież pługów.

Data dodania: 28 czerwiec 2011

Zarzut kradzieży czterech pługów czteroskibowych usłyszał wczoraj 50 – letni mieszkaniec gm. Cyców. Policjanci ustalili, że mężczyzna dwa lata temu skradł te sprzęty na szkodę jednej z firm, która na terenie gm. Ludwin wykonywała prace rekultywacyjne. Wartość skradzionych pługów oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Dzisiaj zostanie ono przekazane właścicielowi.

Łęczyńscy policjanci realizując zebrane informacje ustalili, że dwa lata temu w gm. Ludwin doszło do kradzieży pługów o czym właściciel nie poinformował organy ścigania. Kryminalni ustalili, że sprawcą tego zdarzenia jest jeden z mieszkańców gm. Cyców. W poniedziałek zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna na swojej posesji przechowywał skradziony łup.

Okazało się, że kradzieży pługów czteroskibowych dokonał dwa lata temu z terenu gm. Ludwin na szkodę jednej z firm, która wówczas wykonywała tam prace rekultywacyjne. Wczoraj przedstawiciel poinformowany o odnalezieniu ich własności rozpoznał skradzione pługi. Wartość utraconego sprzętu oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Dzisiaj pługi zostaną przekazane właścicielowi.

Wczoraj 50 – latek usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl