Legendarny MASTER gwiazdą finału polskiego BLOODSTOCK!

Data dodania: 20 maj 2024
Legendarny MASTER gwiazdą finału polskiego BLOODSTOCK!

To będzie wręcz wystrzałowe podsumowanie! Jedna z pionierskich grup gatunku zwanego death metal, legenda światowego podziemia – MASTER – będzie gwiazdą koncertu w chorzowskiej Leśniczówce. 1 czerwca, wielkim koncertem finałowym, zakończy się półroczny cykl ogólnopolskich eliminacji. Ich celem jest wybranie polskiego reprezentanta na brytyjski festiwal Bloodstock, jedną z najważniejszych, letnich imprez plenerowych ostrej muzyki w Europie.
Zasady były proste – młode zespoły (bez kontraktu płytowego) od grudnia wysyłały organizatorom cyklu swoje video prezentacje. Na ich podstawie klasyfikowano grupy występujące w koncertach eliminacyjnych, od stycznia do kwietnia, w klubach całego kraju. Z każdej eliminacji jury wybierało następnie jedną kapelę: zestaw półfinałowy, złożony z aż szesnastu zespołów, trafi na scenę Leśniczówki w połowie maja (10 i 11.05). Dopiero ta dwudniowa impreza pomoże zakwalifikować szóstkę, jaka stanie do ostatecznej rywalizacji.
Która formacja odbierze w sobotę, 1 czerwca, prawdziwy prezent z okazji Dnia Dziecka, jakim będzie wyjazd na Bloodstock??? O tym zadecyduje fachowe grono jurorów pod przewodnictwem samego Paula Speckmanna, założyciela MASTER i kilku innych, kultowych dla całego gatunku formacji metalowych. – Otwarta formuła przeglądu pozwoliła zespołom nadsyłać do nas materiały jeszcze w kwietniu – mówi Marcin Zarudzki, główny organizator
cyklu polskich eliminacji festiwalu Bloodstock. – Jestem pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu, jaki prezentują nasze kapele, reprezentujące właściwie wszystkie odmiany muzyki metalowej – dodaje.
To będzie prawdziwy maraton w Leśniczówce, bo na scenie finału eliminacji zaprezentuje się 1 czerwca sześć zespołów konkursowych, a następnie zaproszeni goście. Oto oni:
SEMPRAH, HERETIQUE, LYRRE, UKĆ, DRAGON, DOOMAS,BAZOOMS- a serię zakończy występ wspomnianego MASTER. Wszystkie z tych nazw dobrze kojarzą się fanom rozmaitych odmian i podgatunków metalowych, a każdy z wykonawców jest mistrzem w swojej klasie.
Nietrudno policzyć, że tego dnia w Leśniczówce zaprezentuje się aż trzynaście zespołów, co samym eliminacjom już nadaje rangę krajowego festiwalu. Zwycięzca może być tylko jeden. Wybrana załoga będzie reprezentować Polskę na scenie młodych talentów Bloodstock 2024 – imprezy, która każdego roku w sierpniu odbywa się w pobliżu angielskiej miejscowości Derby. Występują tam prawdziwe gwiazdy ostrej muzyki, w tegorocznej edycji m.in. Architects, Opeth, Amon Amarth, Carcass czy Deicide. Dla każdej z młodych grup pojawiających się na scenie festiwalowych debiutów to duża szansa zaistnienia w świadomości fanów i całej branży muzycznej.
Na scenie zaprezentują się :
Miyasis to warszawski zespół, który powstał w 2022 roku. Charakterystyczną jego cechą jest to, że każdy z jego aktualnych członków jest głęboko zaangażowany w proces tworzenia kompozycji, czego zwieńczeniem jest wydana 25 kwietnia 2023 roku debiutancka płyta pod tytułem „Chaos Collusion”. Inspiracje zespołu to zarówno nowoczesne metalowe brzmienia, deathcorowi i death metalowi giganci, ale także i klasyczne już zespoły. Wypadkową tych wpływów jest styl Miyasis, obfitujący w agresywne riffy i growle, ale także i momenty muzycznego oddechu.
Semprah/Bielsko-Biała/Death to ekipa z Bielska-Białej, od 2021 aktywny na scenie muzycznej. Wykonuje muzykę z pogranicza death, która cechuje się mocnymi riffami, pędzącą sekcją rytmiczną i agresywnym kobiecym growlem. W listopadzie 2023 razem z GOP records wydali swój debiutancki album „Infernal Claws” Sunday at 9 to założona w 2020 roku, trójmiejska kapela wykonująca muzykę wpisującą się w ramy szeroko pojętego metalu, z wyraźnymi wpływami groove metalu i metalu progresywnego. Z nadejściem roku 2024 wydany zostanie długogrający debiut – "Chosen, Obeyed, Forgotten" będący muzycznym i lirycznym wyrazem sprzeciwu i obrzydzenia wobec dążenia do władzy i elitaryzmu.
Morrath – oldschoolowo deathmetalowe kommando z południa Wielkopolski, założone w 2020 przez członków thrashowego Prowlera. Stawiają na brutalność i mocne riffy, nie zapominając o rozbudowanych partiach solowych oraz nieoczywistych zabiegach kompozycyjnych. Rok temu wypuścili pierwszy pełny album „Centuries of Blindness”, który zebrał pochlebne recenzje i otworzył drzwi do wielu koncertów.
MISSCORE – zespół z Lubrzy (okolice Opola), którego aktualny skład uformował się na początku 2023 roku. W marcu 2024 zespół wydał długogrającą płytę „DROWN”.  Jest ona podsumowaniem wieloletniej pracy zespołu, zawierające w sobie doświadczenia, marzenia i przeszłość członków grupy, a charakteryzuje się ciężkim, core’owym brzmieniem połączonym z melodyjnością i czystym kobiecym wokalem. Prey of Monsoon to płocki skład powstały w 2021 roku. Łączą elementy deathcore’a i technicznego death metalu, tworząc muzykę oscylującą pomiędzy szybkimi riffami a miażdżącymi breakdownami. Debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana po prostu "Prey of Monsoon", miała premierę 19 lipca 2021 roku a materiał został w całości napisany podczas pandemii. W tekstach zespół odnosi się do aktualnych problemów środowiskowych i społecznych.

designed by know-line.pl