Letnia Replika Festiwalu Młodego Kina Pełny Metraż, 03 – 04.09.2011

Data dodania: 02 wrzesień 2011

03 – 04.09.2011
Letnia Replika Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina Pełny Metraż 2010
Lublin, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

W weekendowe wieczory przedstawimy publiczności wycinek programu głównego, jesiennego wydania festiwalu, aby pokazać jego różnorodność i oryginalność. Projekcje Letniego Pełnego Metrażu w dniach odbędą się odbywały w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim.

Sobota 03.09.2011
"Nie ten człowiek" reż. Paweł Wendorf Polska 87′

Pewnego dnia za namową rodziców, prawie trzydziestoletni Kuba decyduje się podjąć pierwszą w swoim życiu pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Ponieważ jest świadkiem kolizji drogowej a nie ma przy sobie dowodu tożsamości, trafia na komendę, żeby złożyć zeznania. Od tego momentu wszystko zaczyna toczyć się niezupełnie tak, jak to było zaplanowane. Obserwujemy losy różnych ludzi, z powodu których Kubę spotykają niecodzienne zdarzenia i sytuacje. Jakub nie przypuszcza nawet, jak ważną rolę, poprzez splot rozmaitych okoliczności, ma tego dnia do spełniania.

Paweł Wendorff – reżyser, operator, scenarzysta i producent, urodzony 19 września 1965 roku we Włocławku. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1990). Autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, kilkunastu spektakli oraz dziesięciu filmów fabularnych m.in. .”Czarne słońca” (1992), ”Tata Kazika”(1993), ”Gnoje” (1995), ”Pokój 107” (1997), ”Kobieta z papugą na ramieniu” (2002). Reżyser części aktorskiej filmu ”Tajemnica kwiatu paproci”(2004) oraz niezależnej produkcji ”Szaleńcy” (2005), nagrodzonej na Pumelo International Film Festival oraz prezentowanej na wielu festiwalach w Polsce i na świecie.

“Ich bin eine Terroristin” reż. Valerie Gaudissart Francja 97′

Trzynastoletnia Francuzka Violette fascynuje się życiem Róży Luxemburg. Wyrusza w podróż na wschód śladami swojej idolki. Nocą wymyka się z domu, wsiada do pociągu i rozpoczyna swoją niesamowitą przygodę. Jedzie poprzez Lotaryngię, Berlin do Polski. Każda nowa potyczka, którą musi stoczyć pozostawi ważny ślad w jej życiu. Violette doświadczy tak wielu rzeczy, że jej marzenie, by dorosnąć, poznać świat na tyle ile to tylko możliwe się spełni.

Valerie Gaudissart inspirują ludzie, którzy poświęcają się ideałom, wolne duchy zdeterminowane, by osiągnąć wymarzoną utopię, wyróżniający się spośród innych. Reżyserowała sztuki teatralne, dokumenty dla Arte oraz kręciła filmy w więzieniach. Jej trzy filmy krótkometrażowe: “Weightless”, “Insomnia” I “Celeste” zostały nagrodzone na festiwalach. Ukazują, co jednostki są w stanie zrobić, by zmienić świat oraz swoje życie na mniej poważne, ale bardziej skomplikowane. Jest to też tematem “Ich bin eine Terroristin”, pierwszego pełnometrażowego filmu Valerie, która obecnie pracuje nad kolejnym.

Niedziela 04. 09. godz. 20.00
„Prosta historia o miłości” reż. Arkadiusz Jakubik Polska 80′

Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel opowiada nam historię kobiety i mężczyzny. Na oczach widzów próbują stworzyć fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości. Mamy więc kobietę (Marta) i mężczyznę (Aleks) oraz historię ich przypadkowego spotkania podczas pierwszego dnia wakacji, na trasie Łódź Kaliska – Hel. Aleks i Marta zaczynają rozmawiać. Na początku właściwie o niczym, bo ich rozmowa ślizga się po powierzchni, gładko przeskakuje z tematu na temat, wydaje się błaha i do bólu zwyczajna. Jednak z czasem zmienia się w coś więcej..

Arkadiusz Jakubik, znany, chociażby z ról w filmach Wojciecha Smarzowskiego, nie tylko gra, ale też tworzy. Wymyśla scenariusze, pisze i reżyseruje sztuki teatralne. Kręci też filmy. Jego pierwszy pełnometrażowy projekt Pt. „Prosta historia o miłości” jest nie tylko ciekawą realizacją, ale też naprawdę udanym przedsięwzięciem. Aktor, reżyser filmowy i teatralny, autor musicali i słuchowisk radiowych. Urodzony w 1969 w Strzelcach Opolskich. W 1992 ukończył PWST we Wrocławiu. Wyreżyserował wiele przedstawień teatralnych, m.in. „Cyrk Monty Pythona”, „Pokolenie Porno” i „Kalinę”. Otrzymał Nagrodę Główną (w konkursie kina niezależnego) za „Prostą historię o miłości” na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Kiedy: 20.00
Gdzie: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Wstęp wolny

designed by know-line.pl