Letnia Replika Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina Pełny Metraż – 27 – 28.08.2011

Data dodania: 24 sierpień 2011

27 – 28.08.2011
Letnia Replika Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina Pełny Metraż 2010
Lublin, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

W weekendowe wieczory przedstawimy publiczności wycinek programu głównego, jesiennego wydania festiwalu, aby pokazać jego różnorodność i oryginalność. Projekcje Letniego Pełnego Metrażu w dniach 27-28.08 i 3-4.09. będą się odbywały w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim.

Sobota 27.08.2011, godz. 20.00

Coline (Les amis de mes amis) reż. Etienne Constantinesco, Francja 84′
Etienne Constantinesco zanim zainteresował się filmem próbował sił w malarstwie, ilustracji i graffiti. Pierwszy film krótkometrażowy „No drugs tonight” nakręcił sześć lat temu w Strasburgu. Latem 2007r. dzięki wsparciu Agencji Kulturalnej Alzacji i innych instytucji Etienne zrealizował swój pierwszy film pełnometrażowy – Coline (przyjaciele moich przyjaciół). Następnie pracował jako producent wykonawczy licznych filmów komercyjnych i reklam.

Historia zagubionego i nieporadnego Rapha, który wbrew swoim intencjom zostaje zamieszany w wydarzenia w których nigdy nie chciałby brać udziału. W galerii podejrzanych typów, złodziejaszków i dealerów nieoczekiwanie znajduje jednak przyjaciela..

Evangelia Nova – film dok.,reż. Kuba Zubrzycki, Polska 60′
Kuba Zubrzycki – założyciel grupy filmowej Fabryczna Art. Aktualnie student II roku PWSFTViT w Łodzi na kierunku reżyseria. Autor filmów dokumentalnych o zespołach Acid Drinkers i Happysad. Pełnometrażowy debiut fabularny w 2009 r. filmem „At Oglog” (podczas 4 edycji Pełnego Metrażu)

Muzyczny film dokumentalny o najbardziej rozpoznawanym polskim zespole muzycznym na świecie. To właśnie wydawnictwa Behemotha szturmują listę „Billboardu”, to właśnie Behemoth jako jedyny polski zespół występował na Ozzfest. Cyklicznie koncertuje m.in. USA, gra z najlepszymi: Slayer, Marilyn Manson, Dimmu Borgir. Budzący kontrowersje a także wielki szacunek wśród fanów i dziennikarzy muzycznych a na świecie budzący szacunek i podziw. W 2009 część światowej trasy przetaczała się przez Polskę a film „Evangelia Nova” jest tego zapisem.

Niedziela 28.08.2011, godz. 20.00

"Non sono pronto“ reż. Michał Grzybowski, Polska 73′
Michał Grzybowski ur. w 1979 r. w Kaliszu. W 2003 roku ukończył PWSFTv i T w Łodzi na wydziale aktorskim. Wystąpił w takich filmach jak „Generał – Zamach na Giblartarze“, „Teraz ja“, „Z Miłości“ w reżyserii Anny Jadowskiej oraz „Alei Gówniarzy“ w reżyserii Piotra Szczepańskiego. „Non Sono Pronto“ jest jego niezależnym debiutem fabularnym. Film otrzymał wyróżnienie honorowe w Konkursie Kina Niezależnego na 35 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Michał, adept wydziału produkcji filmowej zakłada w Łodzi agencję aktorską. Młoda aktorka Agnieszka marzy o wielkiej roli i trafia do jego agencji. Michał postanawia ją wypromować. Niestety żaden reżyser nie jest nią zainteresowany. Michał dalej próbuje a jego zainteresowanie Agnieszką przeradza się w uczucie.Dwóch scenarzystów szuka pomysłu na scenariusz, błąkając się po knajpach i prowadząc bezcelowe dyskusje. Młoda para aktorów, Marta i Przemek, próbuje poukładać swoje życie prywatne i zawodowe. Wszystkie trzy wątki prowadzone są równolegle, bohaterowie mijąją się, aż w końcowej sekwencji ich losy splatają się ze sobą.

Kiedy: 20.00
Gdzie: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Wstęp wolny

designed by know-line.pl