Lubartów: Niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatu

Data dodania: 08 sierpień 2012

Policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków, do których doszło w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu lubartowskiego. Rannych zostało w nich 14 osób. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach.

Fatalna passa rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 2:30 rano w miejscowości Sosnówka gm. Abramów. 17 –latka trafiła pod koła daewoo kierowanego przez 18 – latka. Dziewczyna z obrażeniami twarzy i złamaną noga trafiła do szpitala. Kierowca daewoo był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę o godzinie 12:40 w Kocku na skrzyżowaniu Dróg Krajowych nr 19 i 48. kierujący mercedesem, 56 – letni obywatel Niemiec nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem kierowanym przez 43 – letniego mieszkańca powiatu radzyńskiego. Spośród 10 osób podróżujących autami, 9 odniosło obrażenia. Na szczęście nie zagrażają one bezpośrednio ich życiu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
Z kolei o godzinie 18:00 w miejscowości Przytoczono na DK – nr 48 doszło do zderzenia toyoty i opla. W jego wyniku do szpitala trafiły 4 osoby – 1 podróżująca toyotą i 3 podróżujące oplem. Jak wstępnie ustalili policjanci, prawdopodobną przyczyną wypadku było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę opla.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z drogi oraz o jazdę z bezpieczną prędkością, która zapewni panowanie nad pojazdem oraz pozwoli na prawidłowe i bezpieczne wykonywanie manewrów. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedyni na drodze, a swoim zachowaniem możemy spowodować zagrożenie dla innych.

G.P.

designed by know-line.pl