Lubartów: Obywatelska postawa kierowców

Data dodania: 25 listopad 2011

2,6 promila alkoholu w organizmie miała 35 latka, która w tym stanie kierowała seatem po krajowej „19-tce” Dalszą jazdę uniemożliwili kobiecie inni kierowcy, którzy zajechali jej drogę i powiadomili Policję. Jak się okazało, 35-latka w dodatku nie posiadała uprawnień do kierowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około. godz. 14.00. Kierowcy jadący ul. Kleeberga w Lubartowie zwrócili uwagę na dziwne manewry wykonywane przez kierującego seatem cordobą. Pojazd poruszał się krajową „19-tką” od strony Firleja. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pod działaniem alkoholu.

Jeden z kierowców uniemożliwił seatowi dalszą jazdę. Jak się okazało, za kierownicą auta siedziała kobieta. Z jej zachowania wynikało, że jest pod widocznym działaniem alkoholu.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierującą jest 35 letnia mieszkanka Lubartowa. Zatrzymana kobieta była pod wpływem 2,6 promila alkoholu, a w dodatku nie posiadała uprawień do kierowania pojazdem. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

A.M.

designed by know-line.pl