Lubartów: Odpowiedzą za uszkodzenie samochodu

Data dodania: 12 czerwiec 2012

Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku ustalili i zatrzymali sprawców zniszczenia samochodu, do którego doszło w miejscowości Leszkowice. Wtedy to grupa młodych mężczyzn bez wyraźnego powodu wybiła szyby i oberwała lusterka w audi, którym kierował mieszkaniec gminy Niemce. Poszkodowany oszacował straty na 1000 złotych. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia. Wieczorem, mieszkaniec gminy Niemce odwiózł swoją znajomą do Leszkowic. Kiedy miał już odjechać spod jej domu, przed jego audi zatrzymała się mazda, z której wysiadło kilku młodych mężczyzn. Według relacji poszkodowanego, jeden z nich wskoczył na maskę jego samochodu i zaczął kopać w przednią szybę powodując jej pęknięcie. Drugi, butelką miał wybić jedną z bocznych szyb i oberwać zewnętrzne lusterko. Wystraszony właściciel audi uruchomił auto i zaczął uciekać. Napastnicy ruszyli za nim, jednak po kilku kilometrach zrezygnowali z pościgu. Poszkodowany mężczyzna natychmiast o wszystkim powiadomił policję. Zniszczenia auta wycenił na 1000 złotych.

Policjanci z Kocka ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Kamionka w wieku od 20 do 22 lat. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyźni Ci przyznali się do zarzucanych im czynów. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili śledczy, pozostali trzej mężczyźni nie brali czynnego udziału w zajściu i byli jedynie mimowolnymi świadkami wybryku swoich kolegów.

G.P.

designed by know-line.pl