Lubartów, Opole Lub.: Szczęśliwie odnalezieni

Data dodania: 29 lipiec 2011

Sukcesem zakończyły się poszukiwania obojga staruszków, którzy byli poszukiwani jako zaginieni. 82-letnia mieszkanka gm. Lubartów, którą odnaleźli policjanci, zgubiła się w lesie i nie potrafiła odnaleźć drogi do domu. Z kolei 81-letni mieszkaniec pow. Opolskiego został odnaleziony przez trzech uczniów szkoły podstawowej, którzy przyłączyli się do akcji poszukiwawczej. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 82-letniej mieszkanki gm. Lubartów, której zaginięcie wczoraj około godz. 20.00 zgłosiła rodzina. Z relacji członków rodziny wynikało, że tego dnia około godziny 13.00, kobieta mieszkająca w pobliżu kompleksu leśnego, wyszła z domu. Kiedy najbliżsi zorientowali się, że 82-latka nie powróciła, rozpoczęli poszukiwania na własną rękę. Po kilku godzinach bezowocnych poszukiwań rodzina poprosiła o pomoc policjantów.

Do policyjnej akcji poszukiwawczej włączyli się również funkcjonariusze Straży Pożarnej. Mundurowi przeczesywali tereny leśne i łąki na pograniczu gm. Lubartów i gm. Firlej. Około godziny 23.00 jeden z patroli w rejonie drogi krajowej nr 19, niedaleko miejscowości Firlej, zauważył kobietę odpowiadającą rysopisowi zaginionej. Jak się okazało, była to zaginiona 82- latka. Kobieta w rozmowie z policjantami wyjaśniła, że będąc w lesie zgubiła się i nie mogła odnaleźć drogi do domu.

Sukcesem zakończyły się także poszukiwania 81-letniego mieszkańca Kowali, który wyszedł z domu we wtorek około południa. Mężczyzna wychodząc powiedział, że idzie na pole. Gdy do godz. 17.30 nie powrócił, zaniepokojona rodzina zawiadomiła Policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania do których przyłączył się także zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej oraz okoliczni mieszkańcy. Wśród nich byli trzej uczniowie szkoły podstawowej w Kowali. Młodzi chłopcy spontanicznie przyłączyli się do poszukiwań. Gdy na prośbę policjantów pojechali rowerami się na skraj lasu, dostrzegli mężczyznę, który rysopisem przypominał zaginionego. Staruszek bezradnie rozglądał się dookoła zastanawiając się w którą stronę ma iść do domu. Młodzi ludzie natychmiast powiadomili mundurowych o swoich spostrzeżeniach. 81-latek cały i zdrowy wrócił do domu. Okazało się, że mężczyzna został odnaleziony około 4 km od miejsca zamieszkania.
AM/EŻ/AA

designed by know-line.pl