Lubartów: Wybili szyby za nieporozumienia na festynie

Data dodania: 12 czerwiec 2012

Policjanci z lubartowskiej patrolówki zatrzymali po pościgu sprawców wybicia szyb w jednym z domów na terenie Lubartowa. Sprawcy pod osłoną nocy weszli na posesję i wybili szyby o wartości 500 złotych. Jak ustalili policjanci, podłożem zajścia był konflikt pomiędzy poszkodowanym, a sprawcami.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy na jednym z osiedli w Lubartowie. Nieznani sprawcy po wejściu na posesję wybili trzy szyby w oknach jednego z domów. Poszkodowany wycenił straty na 500 złotych.
Zaalarmowani policjanci, w trakcie dojeżdżania na miejsce zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu uciekli do pobliskiego parku. Mundurowi rozpoczęli ich poszukiwania podejrzewając, że to oni mogą być sprawcami zajścia. Po kilku minutach, 21 i 22 latek byli już w rękach policjantów. Obaj byli nietrzeźwi – w organizmie mieli 1,2 promila alkoholu. W trakcie rozmowy przyznali się do wybicia szyb. Jak ustalili mundurowi, powodem takiego zachowania miał być zatarg pomiędzy nimi, a poszkodowanym, do którego doszło przed kilkoma dniami na festynie.
Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę 5 lat pozbawienia wolności.

G.P.

designed by know-line.pl