Lubartów: Zatrzymani w ciągu kilku minut, po dokonaniu rozboju.

Data dodania: 18 październik 2011

Po kilku minutach od zgłoszenia przestępstwa, lubartowscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju dokonanego na samotnie spacerującej kobiecie. Sprawcy siłą wyrwali poszkodowanej torebkę z pieniędzmi oraz telefonem komórkowym i uciekli. Mundurowi odzyskali wszystkie skradzione kobiecie przedmioty.

Do rozboju doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na jednym z lubartowskich osiedli. Do idącej ulicą kobiety podbiegło dwóch młodych mężczyzn, z których jeden popchnął ją, a następnie wyrwał z rąk torebkę, w którym był telefon komórkowy i pieniądze. Napastnicy uciekli w kierunku pobliskiego osiedla i znikli między blokami. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego natychmiast udali się w rejon osiedla.
Po kilku minutach zauważyli dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez poszkodowaną kobietę. Napastnicy stali w ustronnym miejscu, na łące za osiedlem i nerwowo ukrywali coś w swoich ubraniach. Byli całkowicie zaskoczeni obecnością mundurowych i nie próbowali ucieczki. Okazali się nimi 16 i 17 letni mieszkańcy gminy Ostrówek. Policjanci przy młodszym z zatrzymanych w kieszeni jego spodni znaleźli skradziony kobiecie telefon komórkowy. Skradzione pieniądze zaś ukrył w bucie pod wkładką. Policjanci odzyskali również skradzioną torebkę, którą sprawcy porzucili na klatce schodowej jednego z bloków.
17 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Za dokonanie rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 16 latek po wykonaniu wszystkich czynności został przekazany ojcu. Jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

designed by net-line.pl