Lubelska Scena Tradycji: Chłopcy z Nowoszyszek

Data dodania: 08 kwiecień 2016

[b]Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza na cykl wydarzeń poświęconych polskiej muzyce tradycyjnej. Lubelska Scena Tradycji to opowieść o muzyce, ludziach, jej kontekstach i współczesnej roli.[/b]

Spotkanie "Chłopcy z Nowoszyszek" odbędzie się 14 kwietnia (w czwartek).

[b]Chłopcy z Nowoszyszek[/b] (Suwalszczyzna/Wileńszczyzna) Kontynuatorzy wiejskich tradycji muzykowania, uczniowie i przyjaciele dwóch wielkich postaci Franciszka Racisa i Wacława Kułakowskiego od których pochodzi repertuar kapeli. Kapela mimo krótkiego stażu szybko zdobywa uznanie licznego grona miłośników tradycyjnego tańca, północno-wschodniego poczucia humoru i kresowej gościnności. (www.facebook.com/ChlopcyZNowoszyszek)

Piotr Fiedorowicz – skrzypce
Paweł Grupkajtys – cymbały wileńskie
Adrian Żukowski – harmonia trzyrzędowa
Paweł Luto – bęben obręczowy, baraban

[b]18.00 – Spotkanie z Krusznią[/b] (Stowarzyszenie Twórców Ludowych, ul. Grodzka 14, wstęp wolny)
Muzykanci ze Stowarzyszenia Krusznia na Suwalszczyźnie, opowiedzą o własnych poszukiwaniach melodii, tańców, okruchów dawnego świata, rozsypanych gdzieś na wschodnich rubieżach, na trójstyku granic Polski, Litwy i Białorusi – spotkanie, pokaz filmów i zdjęć.

[b]20.00-23.00 – Pograjka – do tańca i posłuchu zagrają Chłopcy z Nowoszyszek oraz goście i przyjaciele[/b] (Piwnice Centrum Kultury w Lublinie, wstęp 10 zł)

Szczegóły: www.zgstl.pl, www.facebook.com/LubelskaScenaTradycji

designed by know-line.pl