Lubelskie atrakcje z okazji Światowego Dnia Turystyki

Data dodania: 23 wrzesień 2022
Lubelskie atrakcje z okazji Światowego Dnia Turystyki

W najbliższy wtorek (27 września) z okazji Światowego Dnia Turystyki Miasto Lublin przygotowało dla mieszkańców i turystów specjalne atrakcje. Zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w przejażdżce zabytkowym autobusem, uczestniczyć w spacerze z przewodnikiem, a także podjąć wyzwanie w ramach Sezonu Lublin 2022 na specjalnych warunkach.

Lublin oferuje swoim mieszkańcom i turystom szeroką ofertę możliwości spędzania wolnego czasu. Pozwala ona nie tylko na odkrywanie walorów naszego miasta, ale także wpływa pozytywnie na jego wizerunek. Obchody Światowego Dnia Turystyki to doskonała okazja, żeby z tej oferty skorzystać i zgłębić wiedzę o Lublinie. Zachęcam do skorzystania z przygotowanych atrakcji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Pierwszą z propozycji jest możliwość skorzystania na specjalnych warunkach z oferty Sezonu Lublin. Od jutra (24 września) do wtorku (27 września) uczestnicy akcji będą mogli zdobyć pojemny power bank z oryginalnym grawerem za 20 naklejek, zamiast ustalonych 30. Wystarczy skorzystać z usług partnerów Sezonu Lublin – przewodników miejskich, instytucji kultury i muzeów, restauracji i kawiarni, hoteli, obiektów sportowych i wypożyczalni kajaków, a także sklepów z pamiątkami z Lublina i Lubelszczyzny. Uczestnik, który kupi określone produkty lub usługi u partnerów akcji, otrzyma każdorazowo naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. Komplet naklejek upoważnia do odebrania nagród, które są wydawane w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3. Szczegóły akcji i lista partnerów znajdują się na stronie www.sezon.lublin.eu

 

We wtorek (27 września) mieszkańcy i turyści będą mogli także skorzystać ze specjalnych kursów linią turystyczną „T”. Zabytkowy autobus Gutek odjedzie z przystanku Brama Krakowska 03 i zabierze pasażerów trasą: Lubartowska (Brama Krakowska 03) – al. Tysiąclecia – Ruska – Biernackiego – Prusa – Dolna 3 Maja – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – al. Kraśnicka – Zana – Bohaterów Monte Cassino – Armii Krajowej – Jana Pawła II – Filaretów – Głęboka – Narutowicza – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03). Planowane są dwa kursy: o godz. 12.00 i 13.00. Na linii obowiązują bilety oraz uprawnienia zgodnie z aktualnym cennikiem i zasadami dla przejazdów komunikacją miejską. Bilety można nabyć także u konduktora. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Ofertę na Światowy Dzień Turystyki przygotowała również Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin. We wtorek (27 września) o godz. 12.00 zaplanowano spacer z przewodnikiem Śladami lubelskich legend. Spotkanie rozpocznie się przy Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3, a poprowadzi je Magdalena Mazur-Ciseł, Przewodnik Inspiracji. Bilet na wydarzenie kosztuje 5 zł, a liczba uczestników jest ograniczona. Zapisy odbywają się elektronicznie za pośrednictwem portalu evenea.pl oraz w Centrum Inspiracji Turystycznej. Ponadto, tego dnia w Centrum obowiązywać będzie 10% zniżki na zakup lubelskich pamiątek.

 

Tegoroczny Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest pod hasłem „Przemyśleć turystykę na nowo”. To nawiązanie do zmian, które nastąpiły w branży turystycznej po dwóch latach obostrzeń pandemicznych.

designed by know-line.pl