Lubelskie lubi sztukę – warsztaty dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości

Data dodania: 01 październik 2015

październik – grudzień 2015
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

[b][i]Lubelskie lubi sztukę[/i] to kolejny projekt edukacyjny Galerii Labirynt, tym razem przeznaczony dla dzieci i młodzieży z miejscowości, które borykają się z problemem ograniczonego dostępu do kultury. Przedsięwzięcie składa się z cyklu bezpłatnych warsztatów twórczych, w których uczestniczyć będą dzieci uczące się w szkołach podstawowych na terenie powiatu lubelskiego oraz dzieci i młodzież uczęszczające do miejscowych ośrodków kultury na terenie województwa lubelskiego.[/b]

Pierwsze, październikowe warsztaty będą inspirowane wystawą [i]W labiryncie miasta[/i]. Anna Bakiera przybliży uczestnikom zagadnienia związane z graffiti i street artem. Kolejne spotkanie poświęcimy tworzeniu alternatywnych wizji rzeczywistości w sztuce, a za punkt odniesienia obierzemy wystawę [i]Łowcy potworów[/i]. Będzie można nie tylko zapoznać się z twórczością ceramiczną Florentyny Nastaj, ale także samu spróbować swoich sił w lepieniu. W listopadzie i grudniu, przy okazji wystawy [i]Gesty[/i], zajmiemy się postacią ludzką. Warsztaty poprowadzi Robert Kuśmirowski.

Partnerzy projektu [i]Lubelskie lubi sztukę[/i]:
Szkoła Podstawowa w Mętowie
Szkoła Podstawowa w Skrzynicach
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej
Szkoła Podstawowa w Tuszowie
Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie
Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk

Projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna”.

designed by net-line.pl