Lubelskie spotkania seniorów – Lubsenior 2019

Data dodania: 22 październik 2019
Lubelskie spotkania seniorów – Lubsenior 2019

Bezpłatne badania lekarskie i porady prawnicze, porównanie ofert sanatoriów, domów opieki i biur podróży oraz poruszenie kwestii bezpieczeństwa to główne części programu pierwszej edycji Lubelskich Spotkań Seniorów, która odbędzie się w najbliższy weekend (25-27 października) w halach Targów Lublin. 

Głównym celem wydarzenia jest aktywizacja osób starszych poprzez zaproszenie ich do czynnego udziału w życiu społecznym oraz zachęcenie do dzielenia się swoim doświadczeniem z młodszymi pokoleniami. Obok poważnych wykładów, prelekcji i spotkań, pojawią się też elementy rozrywkowe, w tym m.in. konkursy z nagrodami. Główną atrakcją pierwszego dnia imprezy będzie koncert Haliny Frąckowiak, zaplanowany na godz. 16. W sobotę wystąpią zaś: Łukasz Jemioła oraz Dariusz Tokarzewski, znany szerokiej publiczności jako członek grupy VOX. 

LUBSENIOR 2019 to pierwsze tego typu wydarzenie we wschodniej Polsce. Zakres tematyczny I edycji Lubelskich Spotkań Seniorów obejmie następujące kwestie: 

zdrowie (bezpłatne badania; e-recepty, leki 75+, sanatoria, uzdrowiska, farmaceutyki, rehabilitacja, bezpłatny transport chorych)
bezpieczeństwo (straż miejska, policja, ratownictwo medyczne, telefon zaufania, poradnie wsparcia psychologicznego, porady prawne);
technologia (medycyna, nauka, cyfryzacja);
kultura (centra kultury, teatry, uniwersytety drugiego i trzeciego wieku, dancing, występy muzyczne);
rekreacja (biura podróży, ośrodki spa, ośrodki wypoczynkowe);
hobby (ogrodnictwo, zwierzęta, majsterkowanie, rękodzieło, modelarstwo, malarstwo, fotografia);
finanse (bankowość, doradztwo finansowe i prawne, ubezpieczenia);
kulinaria (dietetyka, zdrowa żywność, suplementy diety, gastronomia);
sport (aktywność fizyczna, fitness, trening personalny, sporty amatorskie);
moda (pokaz mody senioralnej, stylizacja, uroda, dbanie o wizerunek, biżuteria, akcesoria, kosmetyki)
usługi dla seniorów (pomoc całodobowa, hospicja, opieka domowa, karta seniora, przedstawiciele DPS);
wolontariat (uczelnie i szkoły medyczne, centrum wolontariatu, jadłodajnie, charytatywna działalność przykościelna);
prasa i literatura (media społeczne, branżowe). 

Coraz więcej seniorów w Województwie Lubelskim 

W 2016 roku seniorzy stanowili 23,9% mieszkańców województwa lubelskiego. Prognozy na 2025 rok mówią już o 27,5% ogółu społeczeństwa. Żyjemy dłużej i chcemy, by nasze życie było na jak najwyższym poziomie. Trudno się dziwić, że zarówno samorządowcy jak i przedsiębiorcy dużą wagę przykładają do działań na rzecz seniorów. 

LUBSENIOR to zupełnie nowy projekt skierowany do seniorów, ich rodzin, opiekunów i rehabilitantów. Wydarzenie jest współorganizowane przez Targi Lublin S.A. oraz Urząd Miasta Lublin. Celem spotkania jest pokazanie, że człowiek dojrzały może żyć w godnych warunkach, cieszyć się dobrym zdrowiem, być darzonym powszechnym szacunkiem, czuć się bezpiecznie, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz realizować swoje zainteresowania i pasje. 

3 dni pełne atrakcji dla seniorów

Na uczestników Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR czekają aż 3 dni pełne wykładów, wartościowych rozmów, spotkań i emocji. W Targach Lublin będzie można wykonać bezpłatne badania lekarskie, uzyskać porady lekarza w specjalnie urządzonym gabinecie, zapoznać się z ofertą sanatoriów, biur podróży, domów opieki, uzyskać informacje na temat programów pomocowych, zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, porozmawiać z mediatorem, a także uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących przygotowanych we współpracy z partnerami branżowymi.

Koncerty, występy, konkursy i… dancing!

Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR to także dobra zabawa! Na scenie wystąpią zespoły i grupy działające na terenie Lublina. Nie zabraknie także zaproszonych gwiazd estrady! 25 października o godzinie 16:00 zapraszamy na koncert Gościa Specjalnego znanej i cenionej piosenkarki Haliny Frąckowiak. W sobotę z autorskim koncertem wystąpi Dariusz Tokarzewski – członek Zespołu VOX!  Będziemy mogli wysłuchać także koncertu młodego artysty – Łukasza Jemioły. W sobotę 26 października warto zabrać ze sobą wygodne buty, bo czeka nas nie lada dancing z Zespołem Pasjonatta

Czas na zmianę! 

Niedziela upłynie nam miło i przyjemnie. Na naszych seniorów czekają metamorfozy, pokazy fryzjerstwa i makijażu cery dojrzałej. Specjaliści pokażą także w jaki sposób ubrać się modnie i wygodnie, a wszystko to zostanie zaprezentowane przez naszych senioralnych modeli, którzy liczą na gorący doping. Spotkania zakończymy koncertem solistów Teatru Muzycznego w Lublinie, którzy zabiorą nas w sentymentalną podróż z filmową piosenką! 

 

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 10. Szczegółowy program imprezy dostępny jest pod linkiem: http://www.lubsenior.pl/pl/133/program_wydarzen

Wstęp wolny! 

Wydarzenie jest współorganizowane przez Urząd Miasta Lublin. 

 

Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR 2019
25-27 października 2019
Hale Targów Lublin
Dworcowa 11, Lublin

 

Patrycja Wójtowicz

designed by know-line.pl