Lublin: 19-latkowie seryjnie kradli złote łańcuszki.

Data dodania: 15 lipiec 2014

[center] Za kradzieże łańcuszków na terenie całego miasta odpowiedzą dwaj 19-latkowie z Lublina. Mężczyźni na swoim koncie mogą mieć nawet 11 przestępstw do których doszło w czerwcu na lubelskich ulicach. Straty sięgają kilku tysięcy złotych. Obaj lublinianie trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś usłyszą zarzuty. Grozic im może do 5 lat więzienia.

Do tych kradzieży doszło w ciągu ostatnich kilku dni czerwca na Lubelskich ulicach i targowiskach. Jak wynikało ze zgłoszeń otrzymanych przez policjantów, dwaj młodzi mężczyźni z zaskoczenia podbiegali, bądź podchodzili do wytypowanych osób, a następnie nagle z szyi zrywali złote łańcuszki i uciekali w nieznanym kierunku. Pokrzywdzone osoby, które zgłosiły się na lubelskie komisariaty oszacowały straty na kwotę ponad 5,5 tys. złotych.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie oraz operacyjni z lubelskich komisariatów. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekac. Wczoraj policjanci z komendy miejskiej wspólnie z kolegami z trzeciego komisariatu zatrzymali dwóch 19-latków. Funkcjonariusze po dokładnym przeanalizowaniu zebranych w sprawie materiałów udowodnili im 6 kradzieży łańcuszków oraz jedną kradzież damskiej torebki z dokumentami i telefonem. Jak wynika z ustaleń kryminalnych na swoim koncie mężczyźni mogą miec jeszcze 4 inne kradzieże złotych łańcuszków.

Obaj 19-latkowie dziś na III komisariacie Policji usłyszą zarzuty kradzieży łańcuszków i torebki. Policjanci wnioskowac będą o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. W przeszłości byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.[/center]

KG

designed by know-line.pl